IMG_4057_1

0. ročník Moraviaman HIM

Luhačovice mali budúci rok hosťovať polovičný Ironman. Bohužiaľ to kalendárovo nevyšlo, ale pevne veríme, že v roku 2015 sa uvidíme v tomto kúpeľnom mestečku. Druhú septembrovú nedeľu, 8.9.2013, sa uskutočnil jeho nultý ročník. Hlavnou ideou bolo stretnúť sa, spoločne si prejsť trate a získať spätnú väzbu. Polovičný Ironman na týchto tratiach má na svedomí Jiří Daněk – otec otrokovického dlhého triatlonu Moraviaman, ktorý myšlienku organizácie polovičného Ironmana v septembri zhrnul do slov:

Díky pořádání Moraviamana se mi v průběhu posledních několika let nepodařilo zjara a začátkem léta najít dostatek času na trénink. Vždy jsem to doháněl až v průběhu letních  prázdnin. A když jsem potom koncem léta absolvoval závody v rakouském Podersdorfu, chtěl jsem v závodním tažení pokračovat, v Čechách už ale bylo po sezóně. Přitom září nebýva na Moravě až tak chladným měsícem, aby to znamenalo konec triatlonové sezóny. Věřím tomu, že takto to má víc lidí, nejen já. Holt, v létě je delší den a hodně z nás má na trénink víc času.

IMG_4165_1

Bežecká trať povedie okolo priehrady a po promenáde.

Z našich skúseností môžeme potenciálnych pretekárov uistiť, že trénovať sa oplatí – hlavne cyklistická trať plánovaného HIM-a v Luhačoviciach nie je žiadna rovina. Zvlášť výjazd z depa po plávaní dá zabrať nejednému triatlonistovi. Odporúčame mať zaradený ľahší prevod, pretože kopec, ktorý treba prekonať nikomu nič nedaruje. Ale na trénovanie máme ešte viac ako rok, takže nie je dôvod na paniku. V kalendári počítajte so septembrom, originálna predstava zo strany organizátora počítala s polovicou mesiaca:

Termínově se mi líbí druhý zářijový víkend. Nekoliduje s žádnými pohárovými závody, bývá ještě teplo a byla by to taká pěkná tečka za sezónou. (Jiří Daněk)

Luhačovice majú čo ponúknuť: „jsou jedním z mála pěkných míst v regionu, mají přehradu a není tak problém s plavaním. Do budoucna dostatek hotelů pro závodníky i doprovod – lázeňské město má své klady.“ – dodáva hlavný organizátor. Veríme, že Český pohár v dlhom triatlone bude nakoniec bohatší o jeden stredný triatlon a v roku 2015 sa uvidíme na premiérovom prvom ročníku na Morave.

Fotogaléria z 0. ročníka:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com