boost_wb

Adidas predstavil vlajkovú loď 2015 – Ultra Boost

Sezóna sa plíživo približuje každým dňom, a hoci stále nie je dôvod na paniku, ak plánujete oživenie svojho výstroja, je dobré byť informovaní. Výrobcovia pomaly na trh púšťajú svoje novinky 2015 a je pravda, že svoju prácu odvádzajú veľmi dobre – veru, je sa na čo pozerať. A hoci až čas, dlhodobé testy a skúsenosti užívateľov oddelia zrno od pliev, zatiaľ nám budú musieť postačiť marketingové správy výrobcov, prípadne prvé dojmy testujúcich šťastlivcov.

Ultra Boost má za sebou svoje oficiálne uvedenie na trh – udialo sa to pár dní dozadu v New Yorku a medzi tými, ktorí tomuto modelu prišli zaželať šťastnú budúcnosť nechýbali hviezdy športového neba ako napríklad olympijský medailista Yohan Blake (najmladší, šprintér, ktorý sa dostal pod magickú 10-sekundovú hranicu – mal vtedy len 19 rokov) a španielsky futbalista David Villa. Priamo na mieste si všetci zúčastnení mohli pozrieť naživo ukážky z testovania, ktoré využíva systém ARAMIS.

Z vesmíru na dráhu

Aramis je systém, ktorý prioritne využívajú automobilové, letecké spoločnosti a lekársky priemysel na meranie pohybu a deformácií predmetov a povrchov. Systém má široké pole využiteľnosti – od crash testov až po balistické testy materiálov. Medzi známe spoločnosti, ktoré tento systém využívajú patrí NASA, Boeing, Audi… Cieľom bolo vytvoriť bežeckú obuv, ktorá odkryje plný potenciál už existujúcej BOOST peny a zároveň, aby tenisky boli nielen funkčné, ale aj výborne sedeli na nohe. Adidas tak hľadal neobmedzujúci, ale zároveň pevný zvršok, ktorý by sa dokázal prispôsobiť akémukoľvek typu chodidla a zároveň každému typu bežeckého pohybu. Podarilo sa im to?

Portfolio with an id of "adidas_ultra_boost" is not defined.

 
Slovo energia v Adidase už neexistuje. Nahradila ho Energia. 

Eric Liedtke, člen predstavenstva Adidasu sa nechal počuť:

Atléti na celom svete si prajú viac Energie – a tak sme si dali za cieľ vytvoriť tú najlepšiu bežeckú obuv, ktorá im túto túžbu splní. A myslím, že s novinkou Ultra Boost sa nám to podarilo. Adidas už zdvihol štandard pred pár rokmi, keď predstavil Energy Boost a som veľmi rád, že v nastolenom trende pokračujeme a nezaspali sme na vavrínoch.“

Ak premýšľate, čo v Adidase pod tým čarovným slovíčkom „Energia“ myslia, zjednodušene ide o maximalizovanie energie, ktorú vkladáte do svojho behu. Matematika je ľahká – čím viac vynaloženej energie prenesiete do svojho behu, tým rýchlejšie by ste mali bežať. A prečo nie len energia, ale Energia? Pretože, keď Adidas prišiel pred časom na trh s prvými svojimi Boostami, boli pomenované ako Energy Boost – míľnik, kedy pre Adidas energia prestala existovať. Už ich zaujíma „len“ Energia.

V porovnaní so starým modelom..

Svojich predchodcov nové Ultra Boosty vizuálne slušne vylepšili a hoci funkčnú stránku posúdiť (zatiaľ) nemôžeme, pevne veríme, že aj v tomto smere avizované novinky nie sú len marketingovými lákadlami. Ak sledujete aj konkurenciu a technológia Nike Flyknit vám je známa, možno sa pousmejete nad paralelou – nové Ultra Boosty majú zvršok vyriešený „inovatívnou“ technológiou Primeknit. Musí sa však samozrejme nechať, že vyzerá skvelo a jej funkčnosť (voľnosť, ale zároveň pevná opora chodidla) by mala byť podporená klasickými adidasovými troma pásikmi, ktoré držia šnurovanie.

A ak by sme sa mali ešte vrátiť k technickému hľadisku, nové Ultra Boosty majú podľa výrobcu o 20 percent viac tlmiaceho Boost materiálu ako ich predchodcovia. S novinkami však ešte nekončíme – nové Boosty majú novú konštrukciu päty – tá by mala byť viac naklonená prirodzenému pohybu Achillovej šľachy. Plus, novinka Adidasu sa chváli tzv. Torsion systémom, usadeným v podrážke. Mal by umožňovať nezávislejší pohyb medzi pätou a prednou časťou chodidla, čím by mala byť dosiahnutá lepšia stabilita a zároveň plynulejší beh.

Samozrejme, v dnešnej dobe sa nič nevyrába bez toho, aby ste nemali možnosť dokúpiť si ďalšie „prídavky“. Doplnky vo farbách korešpondujúcich s Utra Boostami potešia aj dámy

aj pánov .

Oproti starému modelu sme zaznamenali ešte jeden podstatný rozdiel – a síce v cenovke. Podľa správ zahraničných médií by sa cena mala pohybovať na hranici 180 €, menšiu výhodu má (ako asi vždy) americký trh, kde by sa mali oficiálne predávať s cenovkou $ 180. Na webe výrobcu adidas.com majú byť dostupné od 11. februára 2015 a vo vybraných predajniach od 25. februára 2015. Slovenský aj český Adidas (adidas.sk/adidas.cz) ponúkajú možnosť registrácie k predpredaju 28. 1. 2015.

363631

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com