Organisationsteam

Cesta zrodu: Austria eXtreme Triathlon

Select Language: Czech_Republic United_Kingdom

Austria eXtreme Triathlon je se svými 3,8 km plavání, 44 km běhu a 186 km na kole s celkovým výškovým rozdílem 5,800 m jedním z nejtěžších triatlonových podniků na světě. Je také prvním extrémním triatlonem v Rakousku. V den „D“, 27. června 2015 bude 50 závodníků z 19 zemí soutěžit proti sobě pod heslem: „Nová generace vítězů“.
V příběhu popisujícím jak závod vznikl by se dalo jistě najít dost paralel se vznikem a organizováním závodů u nás.

Závod svůj první ročník teprve čeká, ale nadšení, jež projevovali někteří z těch, kteří byly vybráni naznačuje, že už teď se začíná tvořit skupina, jaké je možné pozorovat kolem závodů majících tu zvláštní aureolu, která je schopna uchopit závodníkovu duši natolik, že už navždy bude považovat určitý závod za svůj a nedá na něj dopustit.

Portfolio with an id of "aextreme" is not defined.

 

Někteří z Vás se už možná myšlenkou uspořádání nějakého závodu zabývali, někteří to možná už i zkusili a některé prostě jen zajímá jak takový závod vzniká, jaké jsou důvody, které k jeho vzniku vedou (pokud se tedy dají nějaké dohledat a vzpomene si na ně ještě někdo). A co všechno je potřeba udělat, aby se vůbec o uspořádání takového závodu mohlo začít reálně uvažovat.

Organizátor závodu Hugo Schwarz vysvětluje v rozhovoru co ho inspirovalo k tomu, aby se pustil do organizování právě takového závodu, jakým je Austria eXtreme Triathlon.

unnamedJak jste jako nezávislý pojišťovací agent vůbec přišel s myšlenkou uspořádání prvního rakouského extrémního triatlonu?

Spolu se svým bratrem jsme se přihlásili na Swissman triathlon. Když naši první žádost zamítli, řekl jsem bratrovi: „Zkusíme to ještě jednou, a pokud to opět nevyjde, uděláme v Rakousku vlastní eXtreme triatlon“. Myslím, že to byla hodina, kdy se narodil Austria eXtreme Triathlon, protože i naše druhá žádost byla zamítnuta, a tak se fantazie začala stávat realitou.
Celá moje rodina byla od samého počátku nadšená možností uspořádat triatlon pro mě a mého bratra, a velmi brzy se objevila myšlenka: „Proč bychom měli všechno naše úsilí věnovat jen pro nás dva?“ Nápad vedl k tomu, že jsme vytvořili video a dali jej na YouTube. První reakce byla obrovská. Nikdy bych si nemyslel, že tato myšlenka zaujme tolik lidí. Náš web, který jsme vytvořili měl více než 5.000 návštěv za měsíc.

Kdo vám pomahá při organizaci této velké akce?

Hlavní a nejdůležitější osobou je moje žena – ona je také prezidentem závodu. V teamu jsou taky silně zapojeni moje dcera Kathrin a její přítel Patrick. Každý má své vlastní pole působnosti – jsme velmi diverzifikovaná tým, který tak rovněž dokazuje, že mezigenerační spolupráce může velmi dobře fungovat.

Kdy jste sám poprvé triatlon zkusil ?

Začal jsem běhat v roce 1998. Od té doby jsem se zúčastnil maratonů v Berlíně, Římě, Florencii, Grazu, Vídeň a v Wachau. Běhám ale mnoho dalších závodů na kratší vzdálenosti. V roce 2006 jsem přestal kouřit a jako další motivaci jsem si zvolil cíl absolvovat Ironman. Nejdříve jsem ze účastnil jednoho ve Švýcarsku, potom v Korutanech a byl jsem i v Rothu.

Tento závod je pro vás jistě velkou výzvou z hlediska organizačního, ale i sportovního.

Ze sportovního hlediska je náš závod určitě jeden z nejtěžších na světě. Ale v roli organizátora jsem mohl poznat  i „druhou stranu“, kolik času a úsilí událost takového formátu opravdu potřebuje. Úplně novou zkušenosti pro mne byla komunikace se závodníky devatenácti zúčastněných zemí.

Máte nějaké rady ohledně toho jak najít ty správné trasy pro závod?

Strávili jsme spolu spoustu volného času hledáním té správné cesty. Trasa musela splňovat určité předpoklady: být náročná, ale také dostatečně bezpečná. A ke všem požadavkům jsme měli navrch ještě jeden – zaintegrovat do trati co nejvíce krásy rakouské krajiny, tolik, co jen bude možné.

Co byste popřál prvnímu ročníku Vašeho triatlonu?

Ať se mu nehody vyhnou a ať je vzrušujícím závodem se spoustou pozitivní zpětné vazby. Nejvíc ze všeho však doufám, že naše základní motto „nejsi sám, ale všichni společně jsme silní“ prodchne celým závodem.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com