Bahrain chce pozdvihnúť svetový triatlon

Všetko nasvedčuje tomu, že na Blízkom Východe to s triatlonom myslia vážne. Po Abu Dhabi International Triathlon, ktorý si v svetovom triatlone našiel svoje pevné miesto aj vďaka veľmi slušným prize money pre najlepších profíkov, sa do tejto exotickej destinácie vydala aj séria Challenge. Ich nové preteky na objemoch polovičného ironmana, Challenge Bahrain sľubujú veľký zážitok a veľa peňazí – najlepší pretekári si rozdelia 500 000 USD.

Práve na tohtoročnom triatlone v Abu Dhabi štartovalo aj 30 pretekárov z Bahrainu. Znova medzi nimi nechýbal  ani člen vládnucej rodiny, 34-ročný Shaikh Saqer bin Salman Al Khalifa, ktorý je prezidentom bahrajnskej triatlonovej asociácie. S triatlonom začal pred piatimi rokmi, keď mu bola diagnostikovaná cukrovka. Triatlon mu veľa dal a na oplátku sa on snaží spraviť niečo pre triatlon a pritiahnuť k nemu svojich krajanov. Tento rok pre Abu Dhabi „naverboval“ aj krajanku May Al Haji.

Chcel som, aby v Abu Dhabi pretekal niekto, kto by ľudí inšpiroval. Al Haji je matka dvoch detí, má rada šport a práve dokončila svoj prvý maratón. Dúfam, že jej účasť v Abu Dhabi pritiahne arabské ženy k triatlonu. Pomôže to vyslať pozitívnu správu do regiónu. (Šejk Saquer)

Preteky v Abu Dhabi Šejka chytili za srdce. Po minuloročnom finiši si povedal, že ani ďalší rok nesmie chýbať na štarte. „Absolvoval som síce preteky aj vo svete, ale ísť na triatlon v krajine, ktorá je blízko tej mojej a kde sa rozpráva mojim materinským jazykom má úplne iný rozmer. Je to ako párty vo vlastnom dome.“

Šejk Saquer si triatlon zamiloval a snaží sa ho presadiť aj v Bahraine – vďaka jeho projektom bude v regióne nielen ďalší veľký triatlon, ale domáci pretekári majú aj závideniahodné zázemie.

Šejk Saquer si triatlon zamiloval a snaží sa ho presadiť aj v Bahraine – vďaka jeho projektom bude v regióne nielen ďalší veľký triatlon, ale domáci pretekári majú aj závideniahodné zázemie.

Šejk si Abu Dhabi zamiloval a stal sa preň inšpiráciou. Neotáľal so slovami chvály: „Toto je neprekonateľne jedna z najkrajších tratí, aké som kedy absolvoval doma alebo v zahraničí. Nemohol som si pomôcť – aj počas cyklistiky aj na behu som sa otáčal na všetky strany, aby som si naplno vychutnal okolité krásy.“

A tak nemôže byť žiadna pochybnosť, že práve tento triatlon dal Šejkovi chrobáka do hlavy. Ešte pred tohtoročnými pretekmi informoval lokálne média:

Ak chceme niečo organizovať v blízkej budúcnosti aj v Bahranie, Abu Dhabi už nastavilo latku poriadne vysoko. Momentálne sme v jednaniach so športovými organizátormi a spoločnosťami. Plánom by bolo mať preteky, ktoré by sa konali každý december.

Vyzerá to, že jednania sa podarilo dotiahnuť do zdarného konca – prvý ročník zastreší séria Challenge Family a je stanovený na mikulášsky dátum – 6. decembra 2012. Registrácia je už otvorená – štartovné pre jednotlivcov je 300 USD, pre štafety 400 USD.

bahrain_w

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com