5

Bahrain opäť vo veľkom štýle – prvý Night Triathlon

Challenge Bahrain už minulý rok prvým ročníkom pritiahol pozornosť svetového triatlonu. Preteky, ktoré sa odohrali symbolicky na Mikuláša priniesli tým najlepším veľmi slušné prize money a keď na vyhlasovaní výsledkov šejkovia oznámili úmysel zorganizovať na ďalší rok Triple Crown, sériu troch polovičných triatlonov, už vtedy sa dalo tušiť, že organizácia neostane stáť na jednom mieste.

Challenge Family včera oznámil, že tento rok bude Bahrain znova písať históriu. Okrem toho, že bude finálovým pretekom Triple Crown, bude to zároveň prvý Night Triathlon (nočný triatlon) na objemoch polovičného ironmana. Dátum sa posunie o niečo viac smerom ku končiacej sezóne – na 20. novembra 2015.

Hoci Challenge Oman, ktorý mal byť druhými pretekmi série Triple Crown bol pred troma týždňami zrušený, grande finále sa bude aj tak konať a Terenzo Bozzone z Nového Zélandu, resp. Daniela Ryf zo Švajčiarska majú tak možno o niečo väčšiu šancu stať sa prvými milionármi triatlonu.

Preteky budú odštartované pri západe slnka a cyklistika s bežeckou trasou sa pomaly zahalia do nočnej tmy, ktorú bude pretekárom rozptyľovať umelé osvetlenie. Vzhľadom k tomu, že organizátori v arabskom svete netrpia nedostatkom finančných prostriedkov, dá sa očakávať, že preteky ponúknu veľkolepé divadlo. Navyše, tento originálny a unikátny formát dá finisherom možnosť vychutnať si nočný dobeh do cieľa, ktorý býva emotívnou výsadou dlhých ironmanov.

Registrácia sa otvára zajtra, vo štvrtok 11. júna 2015. Štartovné pre jednotlivcov má začínať na výške 280 USD.

Viac informácií na webe organizátorov.

20

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com