Dubai_f

Challenge Dubai chystá 300 tisíc dolárov na prize money

Challenge Dubai dnes, 13. januára 2014 zverejnil ďalšie detaily súvisiace s pretekmi, ktoré sa uskutočnia v piatok, 27. februára 2015. Dubai bude prvou zastávkou novej, finančne zaujímavej série Triple Crown Series, ktorá bude ďalej smerovať do Ománu a na konci sezóny do Bahrainu. Pretekať sa bude na objemoch polovičného ironmana.

V predštartovnej listine už teraz nechýbajú zvučné mená. Medzi ženami to bude dvojnásobná víťazka Majstrovstiev sveta Ironmanu 70.3 Austrálčanka Melissa Hauschildt, účasť potvrdila aj Angličanka Leanda Cave – jediná žena, ktorá v rovnakom roku vyhrala obidve majstrovské súťaže Ironmanu – havajský dlhý ironman aj polovičnú vzdialenosť. Na titul si však bude robiť určite zálusk aj Švajčiarka Daniela Ryf, „objav“ sezóny 2014, kedy vyhrala Majstrovstvá sveta Ironmanu 70.3 a pri svojom havajskom debute si vyjazdila vynikajúce druhé miesto. Druhé miesto z Hawaia má na konte aj ďalšia účastníčka Dubaia – opäť Švajčiarka, Caroline Steffen. Polovičná vzdialenosť však vyhovuje aj drobnej Dánke, Helle Frederiksen, ktorá minulý rok dokázala vyhrať dva prestížne a bohaté preteky – decembrový Challenge Bahrain, z ktorého si odniesla šek na 100 tisíc dolárov a najviac dotované preteky v olympijskom triatlone – bezhákový HyVee Triathlon.

Medzi mužmi sa môžeme tešiť na Austrálčana Luka McKenzieho, ktorý najviac zažiaril ziskom striebra na Hawaii v roku 2013, kratšie vzdialenosti však už v poslednom období nie sú jeho silnou stránkou. Na štart sa majú postaviť aj dvaja medailisti Challengu Bahrain – Nemec Andreas Dreitz, ktorý prekvapil druhým miestom a Austrálčan Tim Reed, ktorý si odniesol bronz. V Dubaii sa má predstaviť aj víťaz Ironmanu Hawaii 2012, Austrálčan Pete Jacobs, ktorý má za sebou ťažkú sezónu plnú sklamaní a Španiel Eneko Llanos, broznový z IM Hawaii 2008 a trojnásobný víťaz havajských majstrovstiev sveta v Xterre. Účasť potvrdil aj Juhoafričan James Cunnama. Štartovka je však stále otvorená, takže sa určite môžeme tešiť na ďalšie špičky nášho športu.

Rozdelenie prize money

Rozdelenie prize money

Ak by Vás zaujímalo, koľko dostane najlepších 10 žien a mužov, prikladáme rozdelenie – možno Vás to namotivuje do tréningu.

1. miesto – 65 000 USD
2. miesto – 35 000 USD
3. miesto – 20 000 USD
4. miesto – 9 000 USD
5. miesto – 6 000 USD
6. miesto – 5 000 USD
7. miesto – 4 000 USD
8. miesto – 3 000 USD
9. miesto – 2 000 USD
10. miesto – 1 000 USD

Nemeckému Challenge Family sa ziskom arabského sveta na svoju stranu podaril husársky kúsok, ktorý hneď pri svojom zrode začal meniť svetový triatlon. Ostáva len veriť, že konkurenčné WTC bude so svojou sériou Ironman reagovať a tiež sa bude snažiť myslieť na pretekárov a získať si ich. Možno stojíme na prahu ďalšieho triatlonového boomu..

Na Challenge Dubai je registrácia stále otvorená – prihlasovanie je možné do 31. januára (ak sa nevypredá skôr). Štartovné pre jednotlivcov je 300 USD, pre štafety 400 USD. Registračný formulár TU.

Source: Challenge Family

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com