dubai_f

Challenge Dubai otvoril TripleCrown Sériu

Piatok, 27. februára bol dňom veľkých nádejí a možno pre viacerých dňom ešte väčších sklamaní. Napätie, ktoré sprevádzalo úvodné preteky miliónovej série už opadlo – triatlonový svet už pozná dve mená, ktoré môžu bojovať o lukratívny šek so šiestimi nulami. Víťaznej dvojici, Švajčiarke Daniele Ryf a Novozélanďanovi Terenzovi Bozzonemu, k miliónu dolárov stačí vyhrať už „len“ Challenge Omán a Challenge Bahrain. Ale pekne poporiadku..

Piatok nie je zrovna deň, ktorý spájame s triatlonovými (alebo aj niektorými inými športovými) podujatiami. Ale, iný kraj, iný mrav. Pravdepodobne si však na posun v kalendári pomaly budeme zvykať, pretože arabský svet to s triatlonom myslí vážne. A rozhodne nemá v pláne hrať druhé husle. Dnešný Dubai

potvrdil trend, ktorý v decembri nastavil premiérový Challenge Bahrain. Dubaiom pribudli ďalšie špičkové preteky, Bahrain však naďalej zostáva zlatou čerešničkou na bohato zdobenej torte.

Vysoko dotovaná séria očakávateľne pritiahla na štart viacero zvučných mien svetového triatlonu. V predštartovných diskusiách sa najviac skloňovali dve mená – Javier Gomez a Daniela Ryf. Aká by to však bola nuda, keby favoriti vždy potvrdili svoje papierové predpoklady. Javier Gomez sa na plávaní drží vo vedúcej skupine a aj cyklistiku začína na predných pozíciách. Tam, kde ho (takmer) všetci chcú vidieť. Chvíľu.. Do druhého depa nakoniec prichádza s desaťminútovou stratou na vedúceho Terenza Bozooneho a na jedenástom kilometri behu kvôli zdravotným problémom odstupuje z pretekov. Po druhé miesto si dobieha víťaz Challengu Bahrain, Nemec Michael Raelert a tretí muž v cieli je veľkým prekvapením – Manuel Küng zo Švajčiarska nepatrí medzi tých najznámejších. Patriotov však poteší, že je zverencom českého špičkového trénera Luboša Bílka. Prekvapeniam však ešte nebol koniec. Po pretekoch bola udelená penalta piatim pretekárom za zlé zvolenie trasy, čo nakoniec ovplyvnilo aj medailové pozície. A hoci onlinové výsledky uvádzajú pôvodné poradie, oficiálna prvá trojka je v zložení Terenzo Bozzone, Tim Reed a Michael Raelert.

Ženské preteky mali očakávateľnejší scenár. Aj keď je pravda, že pomerne dlho si svetlo reflektorov užíva pomerne neznáma Američanka Lauren Brandon, ktorá predvedie neuveriteľné plávanie. Jodie Swallow, jednej z najlepších plavkýň dlhých triatlonov dáva vo vode minútu a šestnásť sekúnd. Na cyklistike dlho vedie, ale svoju silnú pozíciu dnes ešte nepretaví a preteky končí na desiatom mieste. Daniela Ryf nastupuje približne na 72. kilometri cyklistiky a do cieľa už nohu z plynu nepustí. Víťazí s viac ako štvorminútovým náskokom (aj) vďaka najrýchlejšej ženskej cyklistike a behu dňa. Po druhé miesto si dobieha Kanaďanka Heather Wurtele a tretia končí víťazka Challenge Bahrain, Dánka Helle Frederiksen. Veľkú pozornosť na seba strhla Jodie Swallow. Síce skončila „až“ štvrtá, zaujala na cyklistike svojimi zvláštnymi cyklistickými tretrami, ktoré narušili zažitý stereotyp a o ktorých sa nám nič nepodarilo zistiť.

Mimochodom, tešíte sa, čo prinesie Challenge Oman?

Výsledky:

Ženy
1. Daniela Ryf (SUI) 4:05:01
2. Heather Wurtele (CAN) 4:09:21
3. Helle Frederiksen (DEN) 4:11:43
4. Jodie Swallow (GBR) 4:13:35
5. Annabel Luxford (AUS) 4:15:55
Muži
1. Terenzo Bozzone (NZL) 3:45:45
2. Tim Reed (AUS) 3:46:35
3. Michael Raelert (DUE) 3:46:49
4. Bart Aernouts (BEL) 3:47:13
5. Martin Jensen (DEN) 3:47:19

 

Kompletné neoficiálne výsledky TU

Oficiálny video záznam pretekov TU

Fotogaléria:

Source: Challenge Family, Photo Credit: Getty Images

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com