Challenge Vichy láka novým videom

Nemusíte byť práve nadšencom geografie, aby vám francúzske kúpeľné mesto Vichy znelo povedome. Možno vám automaticky zaznelo v ušiach  „Zdravie patrí aj pokožke“ – slogan rovnomennej značky kozmetiky, ktorá vo svojich produktoch využíva termálnu vodu (vraj) s blahodánymi účinkami na pleť práve z Vichy. A ak sa aspoň trochu zaujímate o históriu, určite ste sa stretli s pomenovaním Vichystické Francúzsko, ktoré označuje Francúzsko medzi dvoma svetovými vojnami.

Z Vichy sa však stalo už aj mesto triatlonu. Hoci je najväčším dôrazom podujatia dlhý triatlon, súťaží sa aj na polovičnej vzdialenosti, aj na olympíjskych objemoch. V roku 2014 je deň D naplánovaný na koniec prázdnin – 30. august 2014. Čo by mohla byť vcelku príjemná bodka za prázdninovou triatlonovou sezónou.

Vo Vichy pretekárom nebýva zima

Triatlon vo Vichy je známy aj vďaka „príjemnému“ teplučkému počasiu. Pomerne často organizátori vychytia dátum, kedy ľudia odpadávajú aj bez fyzickej aktivity. A nie je to z podchladenia. Najkritickejšia situácia bola pred dvoma rokmi, kedy práve vrcholila spaľujúca vlna horúčav sužujúca Európu. Vichy sa deň pred štartom rozhodlo skrátiť dlhý triatlon na polovičnú vzdialenosť. Očakávali sa teploty nad 40 stupňov. Ťažké rozhodnutie, ktoré by nechcel riešiť žiaden organizátor.

Majstrovstvá Európy ETU

Preteky sa kvôli počasiu začali konať v novom, neskoršom dátume. Tento rok to bol až september a Vichy privítalo Majstrovstvá Európy pod hlavičkou Európskej triatlonovej únie. Prebralo tak štafetu po Rothe, kde sa konali ETU Majstrovstvá Európy minulý rok. V roku 2014 sa majstrovstvá presunú do Holandska na miesto, kde sa konajú jedny z najstarších pretekov – Challenge Almere-Amsterdam.

Registrácia otvorená

Registrácia na Challenge Vichy 2014 je stále otvorená. Momentálne má štartovný poplatok na dlhý triatlon výšku 340 €. Zaujímavosťou ale je, že svoju registráciu môžete zrušiť ešte 27. augusta (3 dni pred pretekmi) za poplatok 70 €. A to sa veľmi často nevidí.

Jeremy Jurkiewicz - víťaz stredného triatlonu vo Vichy.

Jeremy Jurkiewicz – víťaz stredného triatlonu vo Vichy.

Photocredit: Challenge Vichy

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com