Challenge Walchsee bude hosťovať Majstrovstá Európy ETU

Európska triatlonová únia (ETU) a nemecká Challenge Family pokračujú v spolupráci aj v ďalších rokoch. ETU si pre svoje oficiálne majstrovstvá v strednom a dlhom triatlone už pár rokov „prepožičiava“ preteky série Challenge.

Pred pár dňami bola do sveta vypustená informácia, že Majstrovstvá Európy v strednom triatlone (1,9 km plávanie, 90 km cyklistika, 21,1 km beh) sa v roku 1016 uskutočnia v Rakúsku v rámci podujatia Challenge Walchsee-Kaiserwinkl. Dátum bol stanovený na 21. august. Malebné Tirolsko tak bude druhou rakúskou oblasťou, ktorú navštívi európska triatlonová špička stredných tratí. Tento rok sa totiž Majstrovstvá Európy série Ironman budú konať tiež v Rakúsku – v Zell am See.

Organizátori očakávajú 2 000 triatlonistov s veľkým počtom domácich pretekárov. Na programe budú majstrovstvá nielen pre profesionálnych športovcov, ale samozrejme aj pre age group a para kategórie.

Ak sa Vám pozdáva zúčastniť sa majstrovských pretekov budúci rok, trať si môžete odskúšať už tento rok – Challenge Walchsee sa v roku 2015 uskutoční 23. augusta a štartovné pole by malo mať viac ako 1 000 štartujúcich.

walchsee_w 
Source: Challenge Family

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com