cycle_feat_w

City Triathlon 2014 privíta (aj) európsku špičku

Bratislavský City Triathlon netreba pretekárom nijak zvlášť predstavovať. Podujatie si od prvého ročníka buduje špecifické postavenie a triatlonistom ponúka kvalitné preteky, ktorým by sme v našich končinách ťažko hľadali konkurenciu. V duchu hesla „čo sa nerozvíja, to upadá“ sa organizátori pre tento rok posúvajú znova smerom dopredu. Ešte len tretí ročník pretekov bude súčasťou Európskeho pohára v triatlone a pretekári budú mať možnosť ukoristiť si vzácne body do rebríčka olympijskej kvalifikácie. Na čele s veľkým sponzorom, podujatie ponesie krkolomný oficiálny názov – Prestigio City Triathlon Bratislava 2014 ETU European Cup – ktorý dáva tušiť, že Bratislava tento rok nebude žiť len v duchu „máj, lásky čas.“

Registrácia na Prestigio City Triathlon Bratislava 2014 ETU Europen Cup začína už dnes, 17. februára na www.citytriathlon.sk. 

Slovenský triatlonový sviatok v máji

Do štartu podujatia ostávajú už len tri mesiace – triatlonisti zaplavia areál Kuchajdy a Lakeside parku 17. a 18. mája. Okrem Európskeho pohára, bude Kuchajda aj dejiskom medzinárodných Majstrovstiev Slovenska v šprint triatlone vo vekových kategóriách mužov a žien, juniorov a dorastencov.

Na trati sa aj tento rok očakáva účasť olympionikov z rôznych kútov triatlonového sveta.

Ako vyplýva z názvu, City Triathlon sa uskutoční priamo v uliciach slovenskej metropoly. Minulý rok bol veľmi divácky atraktívny prebeh cez nákupné centrum Polus – uvidíme, aké prekvapenie si organizátori nachystali na tento rok.

Ohlasy na predchádzajúce ročníky City triatlonu boli veľmi pozitívne a tak sme sa rozhodli posunúť latku úrovne pretekov ešte vyššie a s prípravou Európskeho pohára sme začali už koncom roka 2013. Organizácia podujatia je pre nás veľkou výzvou, ktorú znásobil aj fakt, že v Bratislave sa začne boj o miestenky na olympiádu v Riu 2016,“ povedal šéf organizačného výboru pretekov Marián Horinek.

Organizátori očakávajú vyše 800 pretekárov (30 z európskej špičky) a 6 000 divákov priamo v areáli podujatia a 2 000 popri trati. Nachystané budú aj veľkoplošné obrazovky, vďaka ktorým budú môcť diváci sledovať priebeh celých pretekov. Súčasťou podujatia bude aj Expo – predajná športová výstava, kde by sa malo predstaviť viac ako 30 vystavovateľov.

Od škôlkárov po profesionálov

Realiz Sport Team ako organizátorsky klub pripravuje program, ktorý je určený všetkým vekovým a výkonnostným kategóriam. V sobotu doobeda sa na štart postavia muži v jednotlivých semifinálových pretekoch, neskôr si svoje (prvé) veľké preteky užijú tí najmladší športovci – deti už od dvoch rokov. Vekové rozmedzie bude pomaly stúpať až k juniorom. Podujatie vyvrcholí v nedeľu, kedy sa uskutoční Európsky pohár v šprint triatlone žien a mužov na vzdialenostiach 750 m plávanie, 20 km cyklistika a 5 km beh. Pre pretekárov sú lákadlom aj prize money vo výške 15 000 EUR a vecné ceny v hodnote 25 000 EUR.

kid_w

Obľúbený moderátor Matej „Sajfa“ Cifra si komentovanie City Triathlonu vždy užíva.

Organizátori už teraz myslia na budúcnosť a majú vysoké ambície. Ako informujú na stránke pretekov, vďaka vysokej športovej úrovni  a množstvu sprievodných podujatí má Prestigio City Triathlon Bratislava 2014 – ETU European Cup  ambície stať sa športovou udalosťou roka na Slovensku a v budúcnosti sa zaradiť do kalendára prestížnych triatlonových pretekov Svetového pohára ITU.

Photo Credit: Peter Brichta Photography

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com