ČR aj SR rozdali majstrovské tituly v zimnom triatlone

1.3. Karlova Studánka – Dnešný Jilemnický zimný triatlon prilákal na Praděd najlepších pretekárov obidvoch krajín, keďže sa v rámci tohto podujatia uskutočnili Majstrovstvá aj Českej republiky aj Slovenska. Najrýchlejším pretekárom dňa bol Slovák Tomáš Jurkovič, ktorý dobehol 40 sekúnd pred Majstrom ČR – Pavlom Jindrom, tretí muž dňa bol český pretekár Viktor Novotný. Ženskému štartovému poľu dominovala favorizovaná Helena Erbenová, ktorá zvíťazila pred bronzovou medailistkou z nedávnych Majstrovstiev sveta v Cogne, Šárkou Grabmüllerovou. Tretia dobehla Slovenka Ľubomíra Kalinová.

Majstrovstvá ČR:

Ženy: 1. Helena Erbenová (1:35:19), 2. Šárka Grabmüllerová (1:39:45), 3. Marcela Hloušková (2:01:38) Muži: 1. Pavel Jindra (1:25:55), 2. Viktor Novotný (1:27:40), 3. Jiří Žák (1:28:25)

Majstrovstvá SR:

Ženy: 1. Ľubomíra Kalinová (1:44:46) Muži: 1. Tomáš Jurkovič (1:25:15), 2. Peter Mosný (1:27:48), 3. Matúš Jurečka (1:29:18)

Kompletné výsledky TU

Helena Erbenová nenechala nikoho na pochybách, že je najlepšou zimnou triatlonistkou v Česko-Slovensku.

Pavel Jindra bol hádam najväčším morálnym víťazom - pred troma týždňami ho z pretekov odvizla sanitka s otrasom mozgu a s tržnou ranou na stehne. Štichy mu vybrali pár dní pred pretekmi.

Pavel Jindra bol hádam najväčším morálnym víťazom – pred troma týždňami ho z pretekov odvizla sanitka s otrasom mozgu a s tržnou ranou na stehne. Štichy mu vybrali pár dní pred pretekmi.

Najrýchlejší muži dňa - z víťazstva sa radoval Slovák Tomáš Jurkovič.

Najrýchlejší muži dňa – z víťazstva sa radoval Slovák Tomáš Jurkovič.