filip_f

Filip Ospalý Majster Európy v strednom triatlone!

Filip Ospalý má dôvod na oslavu. Po minuloročných zdravotných komplikáciach a nevydarenej Kone, za ktorou nasledovali nie práve motivačné výkony to vyzerá, že český železný muž vstal z popola ako Fénix a ešte svetu ukáže svoj víťazný potenciál.

Dnes, 24.5.2015, si totiž Filip Ospalý vo veľkom štýle dobehol pre titul Majstra Európy ETU v rámci podujatia Challenge Rimini. Po najrýcheljšom plávaní na čele cyklistiky dlho nevydržal; domáci favorit Molinari spravil presne to, čo sa od neho očakávalo – na kopcovitej trati sa rýchlo prepracoval na prvé miesto a všetkým ukazuje chrbát. Filip si však udržiava tretie miesto a hoci jeho časová strata nie je úplne zanedbateľná, na behu pomaličky ukrajuje z odstupov. Srdce domáceho fanúšika plesá, keď ho vidí bežať na druhom mieste a s nadšením jasá, keď o niekoľko minút neskôr na občerstvovačke necháva za sebou obhajcu titulu, domáceho Molinariho, ktorý pred mesiacom v Cannes šokujúco porazil havajského víťaza Sebastiana Kienleho a olympijského víťaza Jana Frodena.

Molinarimu sa smäd stáva osudným – Filip sa na občerstvovačke nezastavuje a bežiac po opačnej strane cesty míňa Molinariho, ktorému sa vidina domáceho titulu trpko rozpúšťa v teglíku nedopitého ionťáku. Ak sa aj Molinari snažil českému reprezentantovi kontrovať, bolo to viac zbožné prianie ako reálna hrozba, pretože Filip sa mu už len vzďaľoval. Hoci Filip pred pretekmi avizoval, že má len tie najvyššie ambície, po sérii nevydarených pretekov už málokto veril, že by mohol siahnuť až na tú najvyššiu métu. O to viac je jeho víťazstvo cennejšie. Ostáva už len veriť, že mu to prinavráti chuť a motiváciu, aby sme sa mohli znova tešiť na Filipa akého poznáme – bojovníka, ktorý dokáže zaskočiť aj tie najzvučnejšie mená dlhého svetového triatlonu.

Druhý dobehol sklamaný Molinari a o tretie miesto sa v cieľovej rovinke pobil Belgičan Aernouts so Švajčiarom Wildom – Švajčiar mikrosúboj prehral a v cieli neskrýval svoj hnev.

filip_w

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com