savannah_f

Finisherské medaile, na ktoré nezabudnete

PProfíci zbierajú prize money, hobbíci zbierajú finisherské medaile. Väčšinou. Hovorí sa však, že výnimky potvrdzujú pravidlo..

Hobby pretekári sú pre podujatie veľmi dôležití, a tak organizátori stále premýšľajú, ako ich dotiahnuť na svoju akciu, ako ich hýčkať, ako im vyryť deň D hlboko do pamäte a ako si z nich spraviť verných a oddaných fanúšikov. A keďže marketing (nielen) veľkých podujatí nezaháľa, na svetlo sveta sa tak dostávajú finisherské medaile, ktoré vyčnievajú z radu. Buď svojou originalitou alebo krásou. Tak či onak, niektoré medaile si s hrdosťou zavesíte nad posteľ, do obývačky alebo v kancelárii (tak, aby mal hlavne šéf dobrý výhľad). Je však pravda, že hodnotu každej medaile určuje jej majiteľ – prvý maratón, prvý ironman.. sú medaile, ktoré si vážime viac ako ostatné a krása tu nehrá žiadnu rolu. Ak by ste však túžili po nejakom lákadle, vo svete je dosť originálnych ocenení, na ktoré sa dobre pozerá.

Niečo pre železných mužov

Hawai je posvätné miesto všetkých, ktorí si už niekedy vyskúšali, čo znamená vstať veľmi skoro ráno a stráviť celý deň na nohách – plávajúc 3,8 kilometra, bicyklujúc 180 kilometrov a bežiac (kráčajúc/plaziac sa) 42 kilometrov maratónu. Dostať sa cez kvalifikačné sito na Majstrovstvá Sveta Ironman Hawaii nie je vôbec jednoduché. Ani fyzicky, ani psychicky a ani finančne. O to viac medaila z týchto pretekov patrí medzi to najcennejšie, čo si železný muž/žena môže priať. Medaila z 35. ročníka z minulého roka rozbúcha hádam každé športové srdce.

kona

Niečo pre milovníkov praciek

Je pravda, že pracky na opasky sú skôr americký štýl, ktorý sa u nás veľmi nenosí. Kovbojský klobúk, košeľa zastrčená v obtiahnutých rifliach a klopkajúce čižmy v európskom kontexte sú viac spoločensky priateľné u žien ako u mužov. Ak vôbec. Pekná pracka však vôbec nemusí byť na zahodenie. Ak ju aj budete skôr sušiť na poličke ako na opasku, je to v našich končinách orginálna spomienka na preteky. Tá nablýskaná z ultramaratónu Fort Clinch 100 Miles by si hádam zaslúžila aj vystavenie na každodenný obdiv. (fortclinch100.com)

buckle_w

Niečo pre umelcov

Šport a umenie idú k sebe. Nemusíte byť umelcom, môžete byť len milovníkom alebo fanúšikom umenia. Ak patríte k tým, ktorí radi zveľaďujú nielen svoje telo, ale aj ducha, pravdepodobne vám ulahodí podujatie, ktoré sa snaží kráčať cestou kalokagatie. Príkladom je podujatie s názvom Rock ‚n‘ Roll 1/2 Marathon v ikonickom meste umenia – v New Orleans. Mesto, ktoré svetu darovalo jazz žije stále hudbou a umením. A tak je viac než jasné, že organizátori polmaratónu v tomto meste si dávajú záležať aj na medaile, ktorú si odnesiete domov na pamiatku. (www.runrocknroll.competitor.com)rock n roll

Niečo na krk

Čoraz viac sa rozmáha trend finisherských medailí, ktoré sú aj na úžitok. Inými slovami, medaile, ktoré si dáte na krk do práce a nepozerajú sa na vás ako na psychopatického narcisa. Medaile, ktoré sú módnym doplnkom, za ktorý sa nemusíte hanbiť. V skutočnosti sa s ním môžete úplne bez výčitiek vystatovať, pretože na obnaženom krku vyzerá naozaj dobre. Je samozrejmé, že viac takýchto „medailí“ nájdeme na špecificky ženských pretekoch, z ktorých si niekedy dámy odnesú skutočne krásne šperky. Ako sme však už spomínali, výnimky potvrdzujú pravidlo, takže na pretekoch Vancouver Eastside 10K si môžete vybehať šperk, ktorý pristane každému krku. (www.canadarunningseries.com)

vancouver

Niečo na ruku

Ďalšou originálnou možnosťou ako dopriať finisherom možnosť mať ich zaslúženú medailu stále so sebou je vyrobiť ju vo forme náramku. Uznávame, že to opäť zaváňa rodovým stereotypom, ale ani pri náramkoch fantázia nepozná hraníc a pri troche fantázie a snahy dokážu uspokojiť aj testosteronové predstavy drsného mužského pohlavia. Je pravda, že ukážka nižšie z minuloročného behu She Runs LA je určená nežnému pohlaviu, ale dobre sa na ňu pozerá. A vďaka nápisu „I Run to Be“ je pre majiteľku viac ako len kúsok pekného šperku.

i run to be

Niečo pre mice

Nie všetky ženy sú rovnaké, ale väčšina má rada nejaké tie žiarivé ligotavé vecičky, pastelové farby a vo všeobecnosti sa dá povedať, že ženskosť ružovou neurazíte. Samozrejme, nájdu sa výnimky, ale ak organizujete akciu, ktorá má byť určená ženám, musíte sa poriadne zamyslieť nad detailami a všetkými vecami okolo. Mužovi stačí, že na pretekoch „rozkope prdel“ (pardón za výraz) všetkým tým, ktorí boli v ten deň horší, žene stačí, že dorazí do cieľa a dostane niečo pekné. Americká séria Divas Half Marathon nikoho nenechá na pochybách, komu je akcia určená. (www.runlikeadiva.com)Diva_Half
Niečo pre spomienky na detstvo

Samozrejme, ste športovci s veľkými svalmi a nebudete sa naháňať na infantilných pretekoch s možnosťou získať infantilné finisherské medaile. Ako by sa na vás pozeralo vaše okolie, keby ste domov priniesli medialu s rozprávkovou postavičkou? Tú by ste si asi v kancelárii nevyvesili. Ale. Možno vaše deti by mali radosť. Vo svete je veľa tematických pretekov s postavičkami z kresleného sveta. A ich medailové prevedenie vôbec nie je zlé. Dokonca sú aj také, ktoré v noci svietia, pretože preteky sa volajú MOO-nlight Half Marathon, čiže sa bežia na súmraku. A áno, maskotom je zviera, ktoré vydáva zvuk „moo“. (changeofpace.com/davis-moonlight-race/)

moo-nlight_2
A čo Vy a Vaše finisherské medaile? Napíšte nám príbeh tej najcennejšej, pripojte fotku/fotky a pošlite na info@x3me.eu. Už teraz sa tešíme na zaplavený mailbox!

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com