gomez_f

Gomez a Frodeno mieria na polku do Dubaia

Španiel Javier Gomez otvorí „predolympijsku“ sezónu už 27. februára polovičným ironmanom na podujatí Challenge Dubai. Gomez sa minulý rok zapísal do histórie, keď si v priebehu dvoch týždňov pripísal na svoje konto dva tituly majstra sveta – najskôr v Edmontone oslávil svoje štvrté víťazstvo Majstra sveta ITU a do dvoch týždňov sa radoval aj z triumfu na Majstrovstvách sveta Ironmanu 70.3 v Mont Tremblant.

Mám rád objemy polovičného ironmana a veľmi sa teším na to ako si zapretekám s najlepšími triatlonistami na tejto trati. Predpokladám, že Challenge Dubai budú veľmi ťažké a rýchle preteky, pretože sa tu zídu tí najlepší z celého sveta.“ dodáva Gomez

V bojoch o víťazstvo by mal mať silné slovo aj Nemec Jan Frodeno, olympijský víťaz z Pekingu, ktorý minulý rok v Mont Tremblant skončil druhý za Gomezom. Niet však pochýb, že vo víťaznej šnúre na Blízkom Východe bude chcieť pokračovať aj ďalší Nemec – Michael Raelert, šampión Challengu Bahrain, kde zvíťazil po polmaratóne za 1:10:19.

Dubai prilákal ďalšie zvučné mená svetového triatlonu. Medzi inými aj víťaza nedeľného Ironmanu 70.3 Auckaland – Tima Reeda, Luka McKenzieho, Brada Kahlefeldta, Peta Jacobsa, Terenza Bozzona.. jednoducho, je sa na čo tešiť..

Aktualizované: Na štart sa má postaviť aj najlepší česko-slovenský dlhotratiar, Filip Ospalý.


Source:
Challenge Family

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com