PP

Hodonín má za sebou dva mezinárodní turnaje

HHodonín se mezi 12. a 16. únorem stal centrem světového stolního tenisu juniorů a kadetů. Nejen však v tyto dny jste v Hodoníně mohli vidět to nejlepší co se dá v mládežnickém stolním tenisu vidět. Turnaj Světového juniorského okruhu ITTF Premium Junior Circuit – Czech Junior & Cadet Open 2014 totiž v Hodoníně střídal Evropskou kvalifikaci pro II. Letní olympijské hry mládeže. Do turnaje bylo nasazeno celkem 322 mladých hráčů a hráček ze sedmatřiceti zemí z celého světa.

Kana

Kana TAKEUCHI (Japoensko)

Největším tahákem byl start vynikající japonské reprezentace, ale do Hodonína již tradičně zamířily početné výpravy z evropských zemí. Nejvíce hráčů a hráček “dodalo“ Slovensko (24), jedenadvacetičlenné výpravy dorazily z Maďarska, Ruska a Rumunska, devatenáct mladých reprezentantů vyslala evropská mládežnická velmoc číslo jedna – Francie… V nominaci České republiky bylo celkem dvaatřicet mladých hráčů a hráček.

Lucas

Lucas MOLANO (Francie)

Pokud vás napadlo zda by viděl něco zajímavého i laik, můžeme vám odpovědět že ano, a bylo toho dost. V rubrice televize Nova „Borec na konec“ by určitě uspěl málo vídaný kousek v podání Andrease Levenka, který si neláme hlavu s tím, jakou rukou stolní tenis hraje. Juniorský reprezentant Rakouska je totiž rozený “šoumen.“ Dokáže předvést “velké kousky,“ zároveň ale často pozlobí své trenéry a hlavně rozhodčí. I proto je přes svůj mladý věk slušným sběratelem karet. Na druhou stranu má nesporné herní kvality a především dokáže pobavit diváky.

Levenko

Andreas Levenko s pálkou v „hrající“ pravé ruce, za maličkou chvilku už držel raketu v levé ruce…

Pro Andrease Levenka není problémem přehodit si pálku z jedné ruky do druhé. Malý Rakušan to dokáže velice rychle, aniž by to soupeř a diváci v hledišti kolikrát postřehli. Oblíbenou Levenkovou disciplínou byla i hra daleko za stolem, Každopádně  zápasy postavou drobného Andrease Levenka byly hodně zajímavé a divácky atraktivní…

 

AAbychom Vám ale přiblížili jak takový turnaj vypadá z opačné strany – ze zákulisí, položili jsme pár otázek jednomu z hlavních organizátorů hodonínských stolnotenisových utkání, Richardu Brhelovi, statutárnímu zástupci klubu SKST Hodonín.

Stres už opadl, jak jste spokojený s letošními velkými turnaji?

Každý rok stres končí a spokojenost začíná tehdy, když se všichni účastnici turnaje vrátí v pořádku domů. To je prvořadé a tudíž jsem spokojen.

V Hodoníně se sešla mládež z 38 zemí světa – jaké to je ukočírovat takovou masu lidí?

Nejdůležitější je logistika, turnaj je postaven na souhře a harmonii všech pořadatelů, což je základem celého turnaje.

Vyžadují některé země speciální zacházení?ho_fin

Ano, vyžadují. Například, reprezentace Jordánska, která chtěla každý den k jídlu ryby. Z bezpečnostního hlediska je velmi náročné postarat se o výpravu Izraele.

Které země by jste označil za své nejoblíbenější?

Jednoznačně Japonci. Velmi přátelská výprava, bezproblémová a disciplinovaná.

Kdo na Vás z celého turnaje udělal největší dojem?

Především rozhodčí z Mongolska. Za dobu trvání turnaje jsme se spřátelili a dokonce nás pozval do Mongolska. Velmi mu chutnalo místní pivo (smích).

Co říkáte na výkony domácích? Řekl by jste, že se jim dařilo?

V takovém časovém shonu a presu jsem vůbec nebyl schopen sledovat komu se daří a komu ne. Tuto otázku bych spíše směroval na trenéry.

Jak dlouho trvá příprava tak velkého turnaje a co je na ní nejtěžší?

Vrcholná příprava začíná už 3-4 měsíce před turnajem. Ze začátku byly přípravy podstatně delší, teď stavíme na zkušenostech z předchozích ročníků. Nejtěžší je skloubit přílety, odlety, stravu a ubytování pro 550 účastníků v průběhu deseti dnů.  

Jste spokojen s podporou mateřského města, nebo by jste si troufl říct že jsou tam určité mezery?

Podpora je stejná pokud děláte turnaj pro 38 zemi, nebo na regionální úrovni. Podpora pro tak velký a významný turnaj se mi zdá malá.

Turnaj Světového juniorského okruhu ITTF Premium Junior Circuit – Czech Junior & Cadet Open

Konečné pořadí

Juniorky Junioři
BALINT Bernadett ROU CHEN Diogo POR
GUSEVA Ekaterina RUS KIZUKURI Yuto JPN
TAKEUCHI Kana JPN ZELJKO Filip CRO
RAKOVAC Lea CRO PUCAR Tomislav CRO
Cadetky Cadeti
LUNG Lisa BEL SIPOS Rares ROU
TAKEUCHI Kana JPN WERECKI Aleksander POL
SURJAN Sabina SRB KANAMITSU Koyo JPN
DIAZ Adriana PUR IVONIN Denis RUS
Družstva Juniorky Družstva Junioři
Japan RUS A
Romania A RUS B
PUR-THA BELARUS
France JPN B
Družstva Cadetky Družstva Cadeti
France A Japan A
Russia A Japan B
Hungary A France A
France B Russia B

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com