Ironman a Challenge pokračujú v súboji

Konkurenčný boj dvoch najväčších triatlonových seriálov WTC a Challenge Family sa znova vyostril. 31. októbra vyšla správa oznamujúca prechod nemeckej polky Challenge Kriachgau pod krídla WTC. Challenge ako nemecká firma tak dostal tvrdý úder na domácej pôde. Nové preteky s názvom Ironman 70.3 Kriachgau zdvihli vlnu kontroverzných reakcií hlavne medzi nemeckými pretekármi.

BjornNeprináleží nám posudzovať kroky jednej alebo druhej strany. Bojovať v cudzích bitkách je tiež zbytočné plytvanie časom. Pravda je totiž väčšinou tak trochu medzi riadkami. Chceli by sme vám však predstaviť muža okolo ktorého sa roztočil tento veľký kolotoč – Björn Steinmetz – inšpiratívny spoluzakladateľ a riaditeľ pretekov v Kriachgau a po novom aj Ironman Managing Director pre Nemecko.

Thomas Hellrieger ako inšpirácia

Björn sa venoval atletike a skúšal americký futbal, ale nebolo to to pravé orechové. V tom čase vyhral Ironman na Hawaii chlapík s menom Thomas Hellriegel. Pochádzal z oblasti, v ktorej býval aj Björn. Písal sa rok 1997 a Björn bol inšpirovaný. Začal s triatlonom.

Z pretekára organizátor

Björn má za sebou 10 dlhých triatlonov, vrátane dvoch štartov na Hawaii. Čas od času s priateľmi premýšľali, aké by to bolo zúčastniť sa pretekov, ktoré by organizovali triatlonisti pre triatlonistov. Tieto debaty v roku 2005 vyústili do organizácie prvých pretekov Ironman 70.3, ku ktorému neskôr pridali aj olympijský triatlon. „Mám rád triatlony na krátkych vzdialenostiach, pretože prilákajú veľa pretekárov, pre ktorých je to úplne prvý triatlon,“ – dopĺňa Björn.

K4

 

Preteky od triatlonistov pre triatlonistov

Určite ste už boli na pretekoch, kde ste mali pocit, že na pretekárov sa tak trochu zabudlo. Samozrejme, všetká česť každému, kto sa vôbec odhodlá ísť do rizika organizácie akýchkoľvek pretekov. Björn má v tom jasno: „Keď je organizátor zároveň aktívnym pretekárom vo svojom športe, stačí, aby bol empatický a premýšľal nad svojimi pretekmi z pohľadu pretekára.“

K2

 

Poznám zmýšľanie pretekára a viem ako sa cíti. Oveľa radšej by som bol na trati ako pri trati s organizátorskou visačkou. Číslo na môj mobil je stále verejné a ak má pretekár akúkoľvek otázku, som rád, keď zavolá. Viem predsa o silných a slabých stránkach pretekov, ktoré organizujem. Je to ťažké, ale aj v budúcnosti sa budem snažiť udržať si tento prístup. Pretože z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že len úzky kontakt s pretekármi, sponzormi, partnemrmi a dobrovoľníkmi sa dokáže pretaviť do skutočne unikátneho športového zážitku. (Björn Steinmetz)

K4

Source: eu.ironman.com,  Photo Credits: Ironman, Challenge Kraichgau Thomas Rebel © 2012, Challenge Kraichgau / rebel-shotz.com, , Challenge Kraichgau / Getty Images

 

 

 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com