Arizona

Ironman Arizona – čo by vás mohlo zaujímať

Arizonu tento rok ovládli Victor Del Corral (Španielsko) a Julia Gajer (Nemecko). To už ale určite viete. Preteky však nie sú len o víťazných menách a časoch. Čo zaujímavé teda priniesol IM Arizona?

– Jozef Vrábel, jeden z dvoch Slovákov na trati výborne zaplával – z vody šiel na 21. mieste medzi profíkmi. Cieľový čas 9:05:36 znamenal veľmi pekné 29. miesto v kategórii PRO.

– ráno v Arizone bolo chladné. Ešte o pol deviatej ráno (profíci mali za sebou približne 30 km cyklistiky) bolo 10 stupňov. Slnečné lúče ale prinášali postupné otepľovanie a podmienky boli popísané ako ideálne – príjemné teploty a takmer bezvetrie.

– prvý Ironman absolvoval Matt Chrabot – jeden z najlepších amerických ITU pretekárov posledných rokov (druhý Američan v rankingu ITU za rok 2012). Čerstvo má za sebou víťazstvo na IM 70.3 Austin, premiéra v Arizone ho však nezaradila medzi výnimočných ironmanských nováčikov – do cieľa prišiel na 23. mieste v čase 8:39:50, hoci ešte 44-tý kilometer cyklistiky zdolával ako prvý muž..

IA2

Matt Reed – štvrtý z vody, 17-ty po cyklistike, v cieli na 25. mieste.

– hovorí vám niečo meno Mike Reilly? Tento muž je „Hlasom Ironmanu“ – už 25 rokov komentuje majstrovstvá sveta na Hawaii. Svojho prvého Ironmana komentoval, keď mal jeho syn Andy len dva roky. A včera v Arizone šiel Andy Reilly svojho prvého Ironmana. S časom 11:29:05 skončil tridsiaty v kategórii 25-29 ročných.

Michelle Vesterby z Dánska absolvovala pred dvoma rokmi svoj prvý Ironman práve v Arizone. Odvetdy stihla vyhrať IM Lanzarote a z tohtoročného IM Los Cabos si odniesla druhé miesto. V Arizone doplnila svoje pódiové umiestnenia o tretie miesto – medailová zbierka kompletná.

– včerajšok bol aj v znamení prekonávania cyklistických rekordov trate. Najskôr sa o nový najrýchlejší cyklistický čas Arizony postaral Jordan Rapp, ktorý výkonom 4:14:46 o dve minúty prekonal minuloročný rekord Andrewa Starykowicza.

Jordan Rapp odjazdil cyklistický rekord trate, ale na prvé miesto to nestačilo.

Jordan Rapp odjazdil cyklistický rekord trate, ale na prvé miesto to nestačilo.

– približne o polhodinu neskôr už neplatil ani starý cyklistický rekord trate, ktorý vyjazdila v roku 2011 ikonická Chrissie Wellington. Jej vtedajší čas 4:47:06 nestačil na včerajší výkon Michelle Vesterby, ktorá tri kolá cyklistiky odkrútila za 4:43:00.

– pre Meredith Kessler je Arizona druhý domov. Pretekala na všetkých desiatich ročníkoch a bola považovaná za najväčšiu favoritku. Navyše, jej víťazstvo malo byť symbolické. V roku 2010 finišovala štvrtá, v roku 2011 tretia, 2012 druhá.. zadanie v psychoteste by bolo takéto: „Do nasledujúceho radu doplňte správne umiestnenie.“ Meredith Kessler však o prvé miesto prišla 5 km pred cieľom.

Julia Gajer bola po cyklistike šťastná, že na čelo stráca „len“ 11 minút. V tom čase ju takmer nikto nepovažoval za hrozbu – ženské preteky boli vnímané ako  súboj dvoch žien: Meredith Kessler a Michelle Vesterby.

Julia si pripísala na konto prvé víťazstvo v seriáli Ironman.

Nemka Julia Gajer si pripísala na konto prvé víťazstvo v seriáli Ironman.

IM Arizona pozná svojich víťazov. Pred nami už ostali len Ironman Cozumel (1. december) v Mexiku a Ironman Western Australia (8. december). Neklamné dôkazy, že rok 2014 je už za dverami.

Source: www.ironman.com, Photo Credit: Nils Nilsen (Ironman.com)

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com