IB_w

Quo vadis Ivan Brück

VVelmi rádi vám představujeme někoho pro něhož sice nemáme rubriku, a i když by si ji zcela jistě zasloužil, tak ji nevytvoříme. Velmi pravděpodobně by se totiž mohla stát rubrikou jen jednoho muže. A představa Ivana jako osamoceného je myslím nejen pro nás těžko představitelná.
S Ivanem jsem se poprvé setkal před lety, když jsme v sedlech kol spolu s Andreou Dermekovou a několika dalšími kamarády sjížděli hřebeny Bílých Karpat. Nešel přehlédnout, nejen pro výkony které předváděl. Jeho charisma by ale ženy dokázali popsat mnohem lépe a procítěněji. Ivan je totiž nejen výborným sportovcem a ironmanem ale také plážovým playboyem a skromným mužem jenž dokáže okouzlit nejedno ženské srdce.

Kdo se zajímá o slovenský triatlon o Ivanovi zcela jistě slyšel, pod devět hodin se ještě stále u nás běžně do cíle nedobíhá a kvalifikace na Hawaii se také doposud nestala událostí běžnou, hodnou přehlédnutí. Na  stranu druhou, žil Ivan dlouhou dobu ve světě, z toho nejdéle ve Španělsku kde trénoval i závodil takže tvrdit že by se jednalo o osobu notoricky známou by také nebylo pravdou.
IB2
Položili jsme Ivanovi několik otázek, jeho odpovědi vám jej představí mnohem lépe než bychom to kdy dokázali při veškeré snaze my.

Známe tě jako sportovce, vnímáme tě jako sportovce, ale jaký vztah máš ke sportu ty sám, jaký je tvůj první sportovní zážitek, tvá první sportovní vzpomínka?

1994 som ako nešportovec začal trénovať s kamarátom, jazdili sme na vytunených favoritoch. Namiesto klimatexu poslúžili šušťáky z Poľska a noviny. Prvý triatlon som absolvoval v Senci bez akéhokoľvek tréningu plávania. Vyšlo z toho 1500 metrov za 40 minút. Voda mala luxusných 16 stupňov a neoprén nahradila masť hrejivka. Celkom ma to chytilo. Milan Rýzek, ktorý preteká doteraz ma naučil plávať kraula. Chodili sme s miestnym klubom Adult Skalica skoro každý víkend na preteky vlastným autobusom. Bola to celkom zábava. Neskôr som začal trénovať s atlétmi pod vedením Zdenka Zalubila. A podarilo sa mi stiahnuť 10 km pod 32 minút. Duatlon mi celkom isšiel, mám neviem koľko medailí z M-SR a raz 9. miesto na EP v rakúskom Blumau.

Jak se stal z duatlonisty ironman?

V krátkom triatlone som bol neperspktívny pretekár. A cítil som, že dlhé trate mi vyhovujú. Hladký maratón za 2:33 nebol na zahodenie. A tak som si skúsil ironmanské trate. Prvý ironman bol v roku 2002 vo Frankfurte za 9:57, potom 2004 Roth za 9:32 a ďalší až 2009 Teplice za 9:50. Keď to tak analyzujem, triatlonu som sa vlastne nikdy nevenoval súvisle viac sezón po sebe. Ženy a liehovina rôzneho druhu ma zaujímali vždy viac. Na zranenia a pracovné povinnosti sa vyhovárať nebudem, to je zbytočné. Vzťah k športu a triatlonu mám, ale k ironmanskej komunite sa nepriznávam! Baví ma behať a jazdiť na bicykli, to je všetko..

IB3
Co se Ti vybaví když se řekne Hawaii ?

Mal by som asi povedať: „Môj naj triatlonový zážitok a splnený sen..“

Ale.. prvé sa mi vybaví veľký biznis, sekta fanatizmus. Druhé, sezóna 2011 v španielskom klube C. N. Mataro, kde som žil a trénoval. Vo februári som si zlomil ruku v lakti, v marci ma vyhodila katalánska dáma z domu, tak mi zostalo veľa času na trénovanie. Tréner Jose Lluis Cano chodí pretekať do Klagenfurtu každý rok, tak som sa prihlásil tiež. Bez snahy kvalifikovať sa. Vyšiel mi čas 8:52 a 4 miesto v AG, takže z toho bol aj slot na Hawaii. Prihlasovacia párty pripomínala predajné akcie hrncov alebo paplónov v kultúrnych domoch. Potom začal kolotoč zháňania peňazí a let do Kony. Tam som si to odkrútil za 9:35 a skončil som na 213. mieste.

Přirostli Ti některé závody k srdci tak, že by jsi se na ně jednou chtěl vrátit?

Určite. Napríklad Klagenfurt, Roth pre svoju atmosféru, Oravaman, Triatlon Banyoles.

Zajímalo by nás Tvé know-how co se stravování na závodech týká, a tvůj vztah k jídlu obecně.

Počas pretekov gély, tyčinky, banány, voda, iont, kola. Asi normál. Keď som v Španielsku tak dieta mediterranea, a keď som v ČSSR, víťazí česká kuchyňa.

IB4

Co pokládáš za svou největší závodní krizi ?

Challenge Barcelona na ironmanských objemoch, kde som prišiel s minimálnym tréningom. Na 30km cyklistiky som už nevedel usedieť a ešte som dokončil za 10:20. A duatlon časovka družstiev v Madride – bolo treba udržať vysoké tempo, takže všetci sme šli totálnu hranu, úplne domrtva.

Někdo na závodech miluje přípravu a trénink, někdo atmosféru, někdo proběhnutí cílovou rovinkou.. Co má na závodech najraději Ivan Brück?

Najradšej mám posledných 30 kilometrov behu v Ironmane, keď už pekne tvrdnú nohy a únava sa stupňuje. Prípravný tréning mám tiež rád – hlavne, keď je dobrá parta.

Co nás moc zajímá – chystáš se někam, připravuješ se na něco konkrétního? A jak jsi na tom s treninkem?

Nechystám, nepripravujem. Dlho som netrénoval vôbec a teraz len tak športujem – asi 7 hodín týždenne. Pre porovnanie, pri príprave na Ironman to bývalo približne 18-20 hodín týždenne. Túto sezónu chcem len absolvovať nejaké behy na 5-10 km a MTB cyklomaratóny.

IBX

Kde se vidíš za rok, za dva, nebo třeba za deset let?

Žijem prítomným okamžikom. Ťažká otázka. Fakt neviem odpovedať. Športovať chcem pokiaľ budem môcť. Rád by som sa už asi aj usadil. O desať? Nie som veštica Teodora z prijeb***j TV Markíza.

Láká Tě nějaký extrém typu ultramaraton nebo na kole napříč Alijaškou?

Ultramaratón ma neláka vôbec. Na bicykli cez Alijašku, hmm, prečo nie.. Na to by som sa nechal nahovoriť (smiech).

Jaká je Tvá nejoblíbenější destinace?

Precestoval som celkom dosť, mal som slečnu aj v Japonsku. Aj na Zélande som pracoval a cestoval. Najradšej som ale na Záhorí, kde žijem a pracujem alebo v Catalanskom maresme, ktoré je teraz pre mňa už len dovolenková destinácia.

IB5

Vypadá to tedy tak, že budeme mít možnost se s Ivanem setkat i na domácích závodech. Jestli se objeví na nějakém triatlonu ví nejlépe on sám, ale i kdyby se rozhodl že bude dělat něco jiného, jeho nesmazatelná stopa kterou v triatlonu zanechal už v triatlonu zůstane.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com