IGOR

Jeden z Vás: Igor Doleček

Ano, Igor dělá triatlon, jezdí na kole a běhá stejně jako většina z nás. I když s tím během je to teď díky zranění víc o vizualizaci. Jistě tušíte, že to nebude tím důvodem proč Vám Igora představujeme. Dokonce to není ani proto, že sponzoruje některé závody a my tak, vlastně i díky němu můžeme závodit. Důvod, proč jsme se rozhodli Vám Igora představit je on sám, něco co udělal, něco, o čem si myslíme, že by nemělo zůstat nepovšimnuto.

Igor se účastnil závodu Slezská Harta a jak sám říká, jelikož má dobrého trenéra a snaží se, od startu se držel slušně vysoko v první polovině startovního pole. Po občerstvovací stanici,  asi v polovině závodu, přišel takový pěkný kopec a Igor se postupně prokousával dopředu.. v tu ránu vidí u cesty ležet holku na zádech vedle svého kola. Přirozeně se zeptal, zda je v pořádku a ona mu k jeho překvapení zakývala hlavou že ne.. I přes dobře rozjetý závod samozřejmě zastavil a pomohl..

Víme, že Igor by kolem toho příliš nenamluvil, pokud vůbec, takže Vás nebudeme zatěžovat detaily. Slečna měla kolaps a nikoho jedoucího okolo nenapadlo se zeptat jestli nepotřebuje pomoc. Můžeme říct, že vše dobře dopadlo, slečna je v pořádku a kromě Igorovi, tímto děkujeme i pánovi který půjčil mobil a fotografům, kteří byli na místě rychleji než SOS pomoc..

Doufáme, že je víc takových, protože nikdo z nás si nemůže být jistý, jestli sám někdy nebude potřebovat pomoct, takže za nás děkujeme a slibujeme, že nebudeme lhostejní.

Igor3

A teď několi otázek a odpovědí, které nám lépe pomohou představit jednoho z Vás, nastínit obraz, že jaký vlastně je ten Igor Doleček.

Už od dětsví máme své sny, některé pozměníme, některé zapomeneme a po naplnění některých toužíme celý život. Tvé takříkajíc osobní necháme být, už proto, že jsou osobní. Zajímalo by nás ale, jestli máš a jaké sny sportovní a jak se v průběhu života vyvíjely?

Odpověď je jednoduchá. Ke sportu mě vedl otec, i když absolutní nesportovec. Od 4 let až do 11 to bylo BMX. Pár titulů v okresním přeboru, krajském přeboru a pár zahraničních závodu… s úsměvem vzpomínám, jak jsem brečel, když jsem přijel druhý. Byla to legrace, která měla přejít v motokros. To ale zabrzdil pád komunistů. Takže pak házená, od 11 do 23. Vrchol byl reprezentační výběr za dorost a interliga za muže. Potom kvůli práci konec a pozvolný přechod k hobby sportům. Futsal, a pak uz zase kolo. Sen? Toto celé byl jeden velký sen… Nic jsem nečekal a užíval každou příležitost se ukázat.

Jaký je Tvůj vztah ke sportu? Který okamžik bys ve svém životě označil jako první sportovní vzpomínku?

Ve 3 letech mi otec koupil 16″ BMX A ja začal jezdit z toho hrozného kopce. Pamatuji si ale hlavně to, když jsem skoro pořád jen brečel. Taková trochu holka…

S triatlonem jsi spojený víc než mnozí co jej dělají léta možná tuší. Čím Tě zaujal a kdy jsi si řekl že Tvá přítomnost na tratích přinese svěží vítr a rozčeří hladinu Českého triatlonu?

S triatlonem jsem spojený díky Jirkovi Daňkovi. A díky tomu, že mám možnost protřednictvím reklamky pomoct – a radši dám peníze do sportu, než abych si koupil drahé auto. Takže Moraviaman beru jako mou propustku do toho báječného světa. A když mi Jirka řekl, že si to musím zkusit, tak jsem si to zkusil. A už asi nechci přestat, i když se mi to zranění snaží komplikovat. A svěží vítr? Chci jen ukázat, že když člověk chce, a nebojí se, že bude poslední… Tak to dokáže.

Co by jsi přál českému triatlonu a co by jsi v něm (kdyby jsi měl tu možnost a moc) změnil?

Přál bych pořadatelům hodně trpělivosti, protože když oni přestanou, nebudeme mít možnost se takto krásně fyzicky znemožnit. Neměnil bych zatím nic…

Igor2

Jaký je Tvůj pohled na ženy v triatlonu. A co s Tebou jako mužem a „pánem tvorstva” dělá okamžik, kdy se před Tebe na trati dostává žena?

Teď se budu chvilku červenat… Holky tam každopádně patří. A když mě holka předjede, je to pro mě motivace jako blázen. A s velkou pokorou musím říct, že je mým cílem se někdy dostat před první holky v pořadí. Ale to musím ješte hodně makat.

Existuje osoba, o které by jsi řekl, že Tě k triatlonu přivedla? Nebo je to souhra nespočtu okolností a příčin které měli právě takový následek?

Jirka Daněk! A velké díky jemu! Ale to vážne!

Jsi typem závodníka vzhlížejícího ke svým vzorům, nebo jsi tím typem samorosta, který má soupeře sám v sobě?

Absolutní samorost, soupeřím jen sám se sebou a s časem!

Jak jsi na tom s treningem, časem na něj a která ze tří disciplín se Ti trénuje nejlépe, ve smyslu, že ji trénuješ nejraději a naopak, kterou z nich by jsi klidně oželel?

Mám rád kolo, ale to je asi historicky jasné. Takže tomu se věnuji nejvíc. Jak road, tak MTB, a rád taky jezdím MTB závody. Plavat umím jen prsa a ty vážne nijak netrénuji. A běh mám rád, ale zdravotně mi jde nejmíň, bolí mě koleno, mám po výronu v kotníku, a tím pádem je sezóna běhání jasná. Štafeta to jistí. Ale to je o tom, že člověk nemusí umět, jen stačí chtít…

Dostal jsi se už do úrovně, kdy řešíš stravu na závodech téměř vědecky, nebo to bereš tak, že co bude na očerstvovačce? Změnil trénink a triatlonová příprava Tvé stravovací zvyklosti?

Stravu řeším jen trochu, jistota je isodrink, banán a občas nějaké rychlé cukry v gelu, nic jiného do sebe v průběhu závodu nedostanu. A co se týče soukromého stravování… sportuju proto, abych se mohl pořádně najíst. Navíc, jsem podle mě trošku exot v tom, že kouřím, takže žádný zbytečně zdravý styl neřeším…

Máš už vyzkoušené, nebo tušíš jaké počasí Ti na závodě nejvíc vyhovuje? Jaký by byl Tvůj ideální závodní den co se počasí týká?

Mám rád sluníčko, protože je to podle mě dobré pro psychiku, ale vzhledem k tomu, že jsem byl takový poloprofík jak na kole, tak v házené, která se hrála taky venku, tak jsem zvyklý sportovat v jakémkoliv počasí. Že bych ale šel trénovat v dešti, to teda ne… ale závod bych absolvoval v čemkoliv…

Igor1

 

Někteří závodníci preferují tratě s velkým převýšením, protože tak lépe zúročí své vrchařské dispozice, jiní jsou stíhači a proti žehličce před sebou by nic nenamítali. Jaký druh závodu by nejlépe vyhovoval Tobě? Nebo patříš mezi univerzály, kteří dokáží předvést své kvality na jakékoliv trati?

Snažím se být univerzál a taktik. Nerad se nechávám předjíždět, takže radši startuju pomalu a postupně zrychluju, a to v jakékoliv disciplíně. Na MTB mám rád tratě kolem 50km a převýšení kolem 1000m, a baví mě sjezdy, kde si pomaličku vzpomínám na mládí… zjistil jsem, že ze mě ale sprint triatlonista nebude, krátké tratě mě moc nebaví. A k tomu taktikovi, pokud je možnost využít nějaký ten háček v protivětru… to je moje…

Chtěl by jsi něco vzkázat ostatním triatlonistům, nebo jakékoliv konkrétní osobě?

Chtěl bych vzkázat všem, co jako já většinu času sedí v kanceláři u počítače, ať se pořád na něco nevymlouvají a jdou si to zkusit. Nejde přece o to vyhrát, ale udělat něco pro svoje tělo a zažít trochu legrace…

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com