CB1

Jesenný Challenge Barcelona

CB3Posledný tohtoročný európsky Challenge sa uskutočnil 6. októbra v Barcelone. Vzhľadom k blížiacim sa Majstrovstvám sveta bola štartovka chudobnejšia o pretekárov štartujúcich na Hawaii, neznamenalo to však, že by sa nebolo na čo pozerať.

Na piatom ročníku padli rekordy trate v obidvoch kategóriách – Rakúšanka Eva Wutti s časom 8:51:01 zlepšila doterajší ženský rekord o 7 minút a Portugalec Sergio Marques zlepšil doterajšie mužské maximum o 10 minút, keď do cieľa dobehol za 8:05:21.

Obidvaja víťazi si svoje prvé priečky vybehali. Ešte na prvých kilometroch maratónu na čele bežal Nemec Konstantin Bachor a Češka Lucie Zelenková Reed. Bachor mal po cyklistike náskok 15 minút, ale beh ho odsunul až na tretiu priečku. Na druhom mieste skončil Brit Tom Lowe. Tretia žena v cieli bola Fínka Tina Boman.

Aj v Španielsku už bolo cítiť jesenné počasie. Dva dni pred pretekmi sa more vzpínalo a nejeden pretekár s obavami sledoval vývoj počasia. V deň pretekov sa morská hladina našťastie celkom upokojila, na účastníkov však nečakal slnečný deň. Cyklistiku sprevádzal vietor a na bežeckej trati pretekárov „osviežil“ aj silný dážď.