Gabika_f

Když se řekne Gabriela Hejtíková

JJak představit někoho jako je Gabika? Není to úkol, který by bylo možno nazvat jednoduchým. Jak představit ženu mající kouzlo, které je možno zachytit, ovšem těžší popsat. Jak seznámit čtenáře s někým, koho většina z nich zná, či jej někdy viděla, nebo o něm už alespoň slyšela? Jak popsat někoho kdo je známý svou skromností, ochotou pomoct a sportovními výkony, které nelze přehlédnout? Skromností tak velikou, že by ji mnozí mohli nazvat uzavřeností.

Rozhodli jsme se zvolit, jak jinak, cestu rozhovoru, ať se nám představí sama. Zní to logicky a jednoduše, kdo ale Gabiku zná, tuší že tak jednoduché jak to vypadá to zase nebylo. Pojďme se tedy podívat za oponu, kterou pro nás Gabika trochu poodhalila a dala nám možnost trochu víc nahlédnout na její život i názory.

Která ze tří triatlonových disciplín Tě nejvíc „baví“ a naopak kterou „nemusíš“ – dokázala by jsi říct proč?

Baví mě všechny, s výkony už to je horší. Srdcová záležitost je určitě běh, který jsem dřív opravdu nemusela a postupně jsem se dostala až k tomu, že ho mam nejradši.

G2

Na který závod, jakýkoliv, nejen triatlonový, nejraději vzpomínáš ?

Takových akcí je víc, nejen triatlony, ale i jiné a velmi často to ani tak není spojené s výkonem, ale s lidma okolo, s celkovou atmosférou a sdíleným nadšením.

Máš sportovní sen, či sny a jak se kryjí s těmi životními ?

Sport se mým životem prolíná, někdy víc a jindy méně, ale věřím, že k mému životu patří. Stejně tak ale vím, že šťastný život je o úplně jiných věcech než o tom, za kolik půjdu ironmana. A sen mam, ale zatím zůstává tajný.

G3

Můžeš říct proč máš ráda sport, předpokládám že jej ráda máš, a kdo tě k němu přivedl, jak ses k němu dostala a co Ty sama pokládáš za první sportovní výkon ?

Odmala jsem trochu hyperaktivní a tak pohyb k životu potřebuji. Mám štěstí, že v rodině se sportu vždycky všichni věnovali na různé úrovni a ve sportu mě i sourozence podporovali. První sportovní výkon si takhle úplně neuvědomuji, jen vzpomínám, jak jsem záviděla jako malá tátovi silničku – tehdy Favorita, v té době to bylo pořádný kolo a když jsme byli u vody, chtěla jsem plavat kraul jako on.

gabika

Co dělá s Gabikou Hejtíkovou když se řekne Swissman ?

Žádné extrémní pocity při vyslovení toho slova nezažívám. Byl to pěkný závod v nádherném prostředí, který pořádá plno opravdu nadšených lidi, ale taky jsem si potvrdila, že byl přeci jen trochu nad moje síly a jeho dokončeni odpovídalo moji výkonnosti.

gs5

Co si myslíš o českém a slovenském triatlonu ?

Nevěnuji se triatlonu tak dlouho a neobjíždím zdaleka všechny závody, abych to mohla úplně objektivně posuzovat. Myslím, že u nás i na Slovensku je plno lidí, kteří mají tenhle sport opravdu rádi a dokážou z ničeho uspořádat skvělou akci, zároveň si ale myslím, že stejně jako jinde se i v tomhle odvětví přiživují lidé, co až tak upřimné nadšení pro věc nesdílí. Závodím ráda tady i na Slovensku, přesto mám pocit, že na Slovensku je atmosféra a často i organizace o něco lepší jak u nás.

GA

Máš nějaký závod, na který se těšíš a ráda se tam vracíš?

Vracím se ráda na plno akcí, ať běžeckých nebo triatlonových, u nás, na Slovensku i jinde. A vždycky je to o lidech, které tam potkám, kteří mě podporují, které můžu podpořit já a nezáleží, zda je člověk první nebo poslední.

A co Gabika a jídlo? Jak jsi na tom se stravováním v průběhu tréninků a následně závodu, máš nějaké speciality, je nám jasné že pokud je to tajný recept, tak asi tajným zůstane.

Tak tohle je přímo otázka pro mě. Kdo mě zná, tak ví, že mám s jídlem v závodě velký problém a už taky vím, že se dá odjet ironman i bez jídla. Nejde mi strávit skoro nic a že už jsem toho zkoušela. Takže v tomhle bych nerada někoho inspirovala.

G4

Líbí se Ti muži sportovci, nebo to není tím hlavním co Tě na mužích zaujme?

Hodnota člověka rozhodně nesouvisí s tím, zda uplave 4km za 45minut nebo za 2 hodiny. To je jasné. Sama se ve sportovním prostředí pohybuji, a tak logicky potkávám většinu lidí pravě tam, ale rozhodně pro seznámení se s někým není podmínkou běhat, plavat a jezdit na kole 3x denně.

Jb

Je něco co se ti ve sportu nelíbí, co by jsi kdyby jsi měla tu moc změnila ?

Někdy myslím, že je sport už hodně o penězích a vyhrávají ti, co jich mají víc a mně se přitom mnohem víc líbí to opravdové zapálení a překonávání sebe sama. Mám ráda sport v jeho ryzí podobě a ne, že dnes i amatéři a rekreační sportovci ráno k snídani sypou, byť povolené podpůrné prostředky, to samé k obědu a večer zapíjí dalším chemickým koktejlem. Ale souvisí to s dobou, je to vše dnes mnohem dostupnější a lidé se snaží využít všech prostředků, jak výkony zlepšit.

Na tomto místě bych chtěl Gabice moc poděkovat za to, že se mnou měla trpělivost, a nakonec připustila, že nápad udělat s ní rozhovor nemusí být zase tak špatný, pokud tedy ovšem přiznám, že ten nápad byl můj.

 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com