Keď krásne Slovenky sadnú na bicykel

Pred krátkym časom vzniklo video, ktoré znova ukázalo svetu ako to ženám na bicykli prenáramne pristane. Kto doteraz cyklistiku považoval za „testosterónový“ šport, určite uzná, že hoci ženy neprekonajú mužské rekordy, ich sexepíl na dvoch kolesách je na nevydržanie.

Na počiatku bol pedál.. resp. Pedál

Pedál je občianske združenie, ktorého cieľom je podporovať cyklistiku –  zlepšovať súčasne podmienky a vytvárať nové trate, parky, cyklotrasy. „Chceme, aby ľudia na Slovensku žili o niečo lepšie a aktívnejšie,“ hlása do sveta web www.ozpedal.sk. O tom ako a prečo vzniklo video Life is Better when you Pedal sme sa porozprávali s iniciátorom projektu, Dušanom Chudíkom.

Dušan, čo Ťa priviedlo k myšlienke spraviť ženské cyklo video?

Chcel som spraviť video na prezentáciu Pedálu. Plán bol ukázať cyklistom aj necyklistom rôzne formy bicyklovania. Vybrali sme 4 druhy a začali premýšľať nad obsadením. Pomerne rýchlo sme sa dohodli, že mužské osadenstvo škrtáme, čo bolo asi najlepšie rozhodnutie.

Ako prebiehalo samotné natáčanie? Boli aj nejaké pikošky?

Pikošky? Každá minúta natáčania bola pikoška. Tona srandy, nových vecí (minimálne pre mňa) a skvelých ľudí. Natáčali sme tri dni plus dokrútky s babami v civile.

18w

Kopec srandy, dobrá nálada a stretávanie známych-neznámych. Aj to je projekt Life is Better when you Pedal.

Linda Skrúcaná

V prvý natáčací deň sme točili cross country s Lindou Skrúcanou na Kolibe a pri Železnej studničke. Počasie bolo dokonalé, octocopter nám fičal nad hlavami, plašil srnky a pútal veľký záujem okoloidúcich, ktorí sa tým pádom stále tlačili do záberov panenskej prírody na Kolibe. V druhej časti dňa sme točili zábery pri jazere – tie mimochodom patria medzi moje najobľúbenejšie.

Na natáčanie dohliadalo skúsené profesionálne oko Miroslava Hlpku (v žltom tričku).

Ivica Sláviková

Na druhý natáčací deň sme potrebovali kameru na podtácky, po ktorú som sa vybral na otočku do Prahy, keďže sme ju mali len na 24 hodín. V Praze bolo blaze, vrátil som sa o pol tretej a ráno som zistil, že 3 hodiny spánku fakt nestačili. Dohnal som to dospávaním na fontáne na Gottku. Od rána bola na programe Ivica Sláviková a k nej ladiaca Elektra. Napriek slniečku bola celkom kosa, ale nám to pekne odsýpalo.

To v pozadí nie je bezdomovec. Spí tam vyčerpaný iniciátor projektu - Dušan Chudík.

To v pozadí nie je bezdomovec. Spí tam vyčerpaný iniciátor projektu – Dušan Chudík.

Radka Slížiková

Na obed sme vymenili mesto za zajazdovku a na Rohatke sme natáčali downhill časť s Radkou Slížikovou. Tu som sa zabavil najviac asi ja, keďže som mal tú česť robiť testovacieho jazdca na testovacie zábery. Až neskôr som pochopil, že len chceli ušetriť Radku. A ešte som mal aj „tú česť,“ že som jej mohol tlačiť bicykel sem-tam hore kopcom.

129w

Dušan (v červenej prilbe) robil Radke testovacieho jazdca a občas jej aj nosil bicykel.

Ľubica Ďaďová

Tretí deň som pomáhal len na diaľku silou pozitívneho myslenia a držaním palcov, keďže sme mali na Železnej studničke akciu Nápoj za prilbu. Mirko s Ľubkou Ďaďovou spravili paniku na hrádzi pri Danubiane a dobrú náladu, ktorá tam bola je cítiť aj zo záberov.

Dievčatá nie sú cyklistkami na plný úväzok.

Dievčatá nie sú cyklistkami na plný úväzok.

Znie to akoby si popisoval prácu snov. Aká bola ďalšia fáza?

Nasledovalo výberové konanie na hudbu. Bol to náročný proces s vysokou spotrebou vína. Potom som chvíľu Mirka nevidel, lebo sa venoval strihacej mágii. Posledná stanica postprodukcia a s úderom polnoci 31.10 bolo video uploadnuté na Redbull. (Čo bol mimochodom deadline na poslanie súťažných videí.)

Ako si sa dostal k spoluprácí s Miroslavom Hlpkom?

Poznáme sa pol života a keď som mu povedal, čo by som chcel spraviť, dostal som jedinú otázku: „Kedy sa do toho pustíme?“ Vtedy som netušil, že výsledok ďaleko prekročí moje očakávania. S videom nám pomohla kopa ľudí a bez pomoci každého z nich by sme to nikdy nedali.

Plánujete podobné projekty aj do budúcna? 

Projektov máme pripravených asi 5 – nečakane všetky okolo bikov. Budeme ich realizovať postupne ako získame zdroje. Zatiaľ prezradím iba to, že aj dámy si prídu na svoje – obdržal som totiž pár sťažností na absenciu adekvátne vyzerajúcich mužských aktérov.

110w

Dušan, ďakujeme za rozhovor a držíme palce pri realizácii ďalších nápadov a projektov.

P.S. Ak sa vám video páči, pokojne mu dajte svoj hlas na http://filmyourride.redbull.sk/video/life-is-better-when-you-pedal

Photo Credit: Ivan Štefunko

 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com