wanaka_f

Keď počasie praje triatlonu

NNapriek tomu, že za našimi oknami ešte „normálna“ zima ani nezačala, nedá sa povedať, že by sme mohli poriadať triatlony. Čo sa týka počasia, nachádzame sa vo fáze ničoho – to, že nepraje klasickému „teplomilnému“ triatlonu je normálne. Ale to, že nepraje ani zimným triatlonom začína byť už trochu zúfalé. Ale čo už. Počasie neovplyníme a ostáva nám len dúfať, že nebudeme ešte koncom mája jazdiť zimné triatlony.

Na opačnej strane pologule sa ale už pomaly od začiatku roka tvrdí muzika a aj séria Ironman aj séria Challenge už odštartovala rok 2014 svojimi polovičnými alebo dlhými triatlonmi. V sobotu, 18. januára sa na Novom Zélande uskutočnil Challenge Wanaka, kde sa pretekalo na polovičnej aj dlhej vzdialenosti.

Dlhá trať Challenge Wanaka sa  nemôže pýšiť štartovnou listinou plnou zvučných mien. Pod nízku účasť (hlavne v profi kategórii) sa určite podpísal aj konkurenčný polovičný triatlon – Ironman 70.3 Auckland, ktorý sa konal hneď na druhý deň necelých 1 500 km od Wanaky, na severnom ostove Nového Zélandu. A keďže Auckland bol zároveň aj Ázijsko-Pacifickými Majstrovstvami, Challenge Wanaka zbieral len omrvinky. Na štart dlhéno triatlonu vo Wanake sa postavilo len 183 triatlonistov, z čoho až 35 nedokončilo – do cieľa sa nedostalo takmer 20 percent pretekárov, čo nie je málo. V profi kategórii štartovalo len 14 mužov (len 6 dokončilo!) a 5 žien (4 dokončili). Škoda, že dve najväčšie triatlonové firmy zvádzajú taký ostrý konkurenčný boj. Snáď z toho bude aspoň plynúť neustále zlepšovanie kvality jednotlivých pretekov a služieb.

Ale vráťme sa ešte na skok do Wanaky. Víťazstvo obhájil domáci Dylan McNeice (8:38:48) a je prvým pretekárom, ktorému sa podarilo vo Wanake obhájiť titul. V ženskej kategórii sa 5-násobná víťazka a držiteľka rekordu trate Gina Crawford musela skloniť pred rýchlejšou Candice Hammond, ktorá minulý rok skončila druhá. Na štart polovičného triatlonu sa , kde si po prvenstvo dobehli domáci Bevan McKinnon (4:27:31) a Larisa Marsh (4:53:33).

A že počasie triatlonu u protinožcov naozaj praje, sa môžete presvedčiť z týchto krásnych fotiek tohtoročného Challenge Wanaka:

Photo Credit: Getty Images for Challenge Wanaka

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com