rohatec_f

Letná preteková sezóna začala aj v X3me

Krásne májové počasie aj nás vytrhlo z čiastočnej jarnej hybernácie a ani nevieme ako, vhupli sme rovnými nohami do pretekového kolotoča.

Najviac klubových zárezov máme na rôznych lokálnych bežeckých pretekoch – jednotlivé kolá Moravsko-Slovenskej bežeckej série nám príjemne spestrili tréning. Za symbolické štartovné sa človek nabaží aj po pretekovej aj po spoločenskej stránke (a pre nás amatérov je tá spoločenská hádam najdôležitejšia). Macka si z Gruzínska odskočila na chvíľku domov a hoci jej nevyšla plánovaná účasť na polmaratóne v Martine, zabehla si 13-ku v Ilave a bolo z toho parádne víťazstvo v kategórii a druhé miesto medzi ženami celkovo. Najdôležitejšie však je, že sa jej podarilo stiahnuť až 6 minút od poslednej pretekovej účasti na tejto trati, čo ukazuje, že gruzínske kopce majú niečo do seba. Takže, ak márne hľadáte ako zlepšiť svoje behanie, zbaľte kufre a šup do Gruzínska – možno to pomôže.. (smiech)

macka_u

Trochu sme prevetrali aj cesťáčiky a zašli sme si Mamut Tour v Přerove. Stredná, 136-kilometrová trať s prevýšením 2 263 m bola výborným tréningom pred blížiacim sa Ironmanom 70.3 v St. Pöltene. Mamut sa ukázal aj ako vynikajúci tréning nielen fyzických schopností – poniektorí si dokonale precvičili ohybnosť a tvárnosť jazyka pri prihováraní sa kompletne neprispôsobivému radeniu. Skákajúca reťaz hlavne v poslednom veľmi ostrom stúpaní pútala pozornosť divákov a až komentár malého dievčatka: „Maminko, tomu závodníkovi to moc nejde, že?“ odľahčil celé trápenie – predsa len, s úsmevom sa aj ťažká situácia zvláda ľahšie..

Do St. Pöltenu sme vyrazili v dobrej nálade určite aj pod vplyvom slnečných lúčov sľubujícich pekné počasie pre divákov a v konečnom dôsledku aj pre pretekárov. Sobotný poobedný dáždik trochu postrašil, ale nakoniec z toho bol veľmi pekný slnečný deň – na behu až trochu priteplý, ale treba si zvykať, leto sa blíži. Jeden si znova a zas musel uvedomiť, že preteky robia jednotlivci – skvelý dobrovoľník na občerstvovačke z Poľska, ktorého špongiový servis bol bezkonkurenčný, zlatí servisáci, vďaka ktorým nám po „strelenej“ galuske na 75. kilometri nepribudlo do spomienok DNF, milý obyvateľ inkriminovanej dedinky, ktorý sa napriek jazykovej bariére snažil zohnať pomoc.. áno, je pravda, že pretekom trochu chýbala divácka podpora (s výnimkou centra pretekov/mesta) a je pravda, že dlhý prebeh medzi jazerami nebol ničím príjemným (na druhej strane, originalita istým spôsobom svätí prostriedok).. na druhej strane, ak počas pretekov stretnete úžasných ľudí, na ktorých celý život nezabudnete, vytvoríte si väzbu, ktorá sa len tak ľahko nezmaže..

IMG_1804_w

Photo Credit: AK Kyjov, Miroslav Toman, X3me.eu

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com