poznan_w1

Majstrovstvá Európy ETU v dlhom triatlone 2016 v Poľsku

Challenge Poznan v susednom Poľsku bude budúci rok hostiť Majstrovstvá Európy ETU v dlhom triatlone. Dlhý triatlon v Poznani patrí medzi najväčšie v svojej kategórii vo Východnej Európe a pre zvyšok Európy môže byť táto lokalita pomerne exotická.

Po oprášení triatlonovej tradície v Poznani tieto preteky veľmi rýchlo nadobudli európsku úroveň. Tento fakt si všimli aj najväčšie svetové triatlonové organizácie. „Bedlivo sme sledovali, čo sa deje v Poznani od roku 2013. Každým rokom boli preteky väčšie a ešte lepšie zorganizované ako rok predtým. Nebol dôvod otáľať nad spoluprácou s najlepšími triatlonmi vo Východnej Európe. Tento rok bude Challenge Poznan jedným z najväčších európskych triatlonov a bude to len ochutnávka triatlonového festivalu, ktorý sa uskutoční v roku 2016 v spolupráci s ETU,“ nechal sa počuť Zibi Szlufcik, CEO Challenge Family.

 

Bola to práve Poznań, kde sa pred 30-timi rokmi odohrali prvé preteky v triatlone a teraz budeme prvým poľským mestom, ktoré bude organizovať tak dôležitú udalosť medzinárodného významu. Sme pripravení privítať najlepších triatlonistov Starého kontinentu. Máme veľa skúseností s organizáciou prestížnych športových udalostí, napr. EURO 2012, EuroBasket 2009, Canoe World Championships a World Rowing Championships, vďaka čomu sme na ďalšie významné podujatie pripravení lepšie ako akékoľvek iné poľské mesto,“ vyjadrila sa Ewa Bąk, riaditeľka športového oddelenia mesta Poznań.

Viac ako 3 900 pretekárov z 30-tich krajín sa už zaregistrovalo na tohtoročný Challenge Poznan, organizátori však počítajú s tým, že budúcoročné majstrovstvá budú v oveľa väčších rozmeroch. Predpokladá sa, že na rovinatých tratiach poznanského Challenge bude v roku 2016 pretekať približne 6 000 pretekárov. Preteky sa uskutočnia 24. júla 2016.

poznan_w2

Photo Credit: Poznan Triatlon

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com