Majstrovstvá sveta v Cogne

V  Taliansku sa cez víkend konali Majstrovstvá sveta v zimnom triatlone. Česká a slovenská reprezentácia sa s medailami „rodovo“ rozdelila – cenné kovy si z Cogne odniesli české ženy a slovenskí muži. Aj napriek neúčasti dvojnásobnej Majsterky sveta, Heleny Erbenovej si česká výprava v ženskej elitnej kategórii vybojovala pódium zásluhou Šárky Grabmüllerovej, ktorá prvú disciplínu (beh) zvládla najrýchlejšie, nakoniec však dokončila na (výbornom) treťom mieste. Jej dcéra Natália v juniorkách vybojovala striebro s najrýchlejším časom v behu na lyžiach. Slovákom medaile priniesli František Lami (v kategórii U23) a Martin Hikaník (v kategórii 25-29 rokov). František si svoj bronz ukoristil hlavne vďaka najrýchlejšiemu behu a výbornej cyklistike.

Šárka Grabmüllerová v pretekoch žien obhájila bronz.

Šárka Grabmüllerová v pretekoch žien obhájila bronz.

V pretekoch mužov sa na predných pozíciach dlho držal Martin Lami (brat bronzového Františka), nakoniec sa však kvôli slabším bežkám prepadol na 12. miesto. Pred ním dokončili ďalší Slováci - Tomáš Jurkovič (9.) a Peter Mosný (10.)
V pretekoch mužov sa na predných pozíciach dlho držal Martin Lami (brat bronzového Františka), nakoniec sa však kvôli slabším bežkám prepadol na 12. miesto. Pred ním dokončili ďalší Slováci – Tomáš Jurkovič (9.) a Peter Mosný (10.). Český reprezentant Martin Husek dokončil 19-ty.

Photo Credit: Petko Beier/ITU

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com