IMG_1795

Martin Baláž – najlepší X3mák 2013

Rok sa pomaly blíži ku koncu, triatlonisti bilancujú a každým dňom premýšľajú viac a viac o novej sezóne. Pre nás je veľkou cťou, že sme tento rok mohli mať medzi sebou vzácneho hosťujúceho člena – Martina Baláža, ktorého domovským klubom je Triatlon Team Trnava. Keďže X3me je registrovaný v ČTA, Maťo za nás pretekal v Českom pohári – konkrétne to bol Český pohár v dlhom triatlone, do ktorého bol zaradený aj jeden slovenský pretek – Slovakman 226 v Piešťanoch.

IMG_1960

Práve Slovakman 226, preteky na objemoch Ironmana sú Maťovou srdcovkou. Ako jediný človek planéty absolvoval všetkých 11 doteraz organizovaných ročníkov. Takže, Maťo si môže povedať „Ja som Slovakman“ viac ako ktokoľvek iný. Tento rok symbolicky pretekal pod štartovným číslom 11.

IMG_1962

Najcennejší výkon sezóny podal Maťo na Majstrovstvách Slovenska v dlhom triatlone, ktoré boli vyhlásené v rámci pretekov TUFO Moraviaman Otrokovice, kde vybojoval striebornú medailu vo vekove kategórii 30-34 rokov. Ak práve premýšľate, kde na Slovensku sú Otrokovice, poradíme vám, aby ste ich hľadali v Čechách – môže sa to na prvý pohľad zdať nelogické – národné majstrovstvá v druhej krajine. U nás to však nie je žiadna novinka. Už nejaký ten rok sa organizujú spoločné Majstrovstvá Česka a Slovenska.

IMG_2363

V konečnom poradí Českého pohára v dlhom triatlone sa Maťo vo svojej vekovej kategórii umiestnil na konečnom vynikajúcom 10. mieste. My mu chceme poďakovať za reprezentáciu X3mu a prajeme mu veľa šťastných (nielen) kilometrov.