mirinda

Mirinda Carfrae sa vracia domov – prisľúbila štart na IM Melbourne

Aktuálna majsterka sveta v dlhom triatlone Mirinda Carfrae pôvodom z Austrálie sa vracia na domácu pôdu – 22. marca 2015 bude štartovať na Ázijsko-Pacifických Majstrovstvách v Melbourne. Mirinda Carfrae, jedna z najlepších bežkýň dlhého triatlonu nepretekala v Austrálii od roku 2012, kedy si z prvého ročníka Ironman Melbourne odniesla „až“ tretie miesto. Síce sa ako jediná žena v ten deň dostala na maratóne pod 3 hodiny (2:58:29), ale aj tak na víťaznú Caroline Steffen stratila pol hodiny.

„Teším sa, že si znova zapretekám doma. Ešte sa mi doteraz nepodarilo vyhrať domáci ironmanský titul a veľmi rada by som si ho zaradila do zbierky.“

Je to možno irónia osudu, že šampiónka, ktorá Majstrovstvá sveta na Hawaii trikrát vyhrala (2010, 2013, 2014), dvakrát bola druhá (2009, 2011) a raz tretia (2012), nemá vo svojom resumé titul z domácich majstrovstiev. Austrália je však silná triatlonová krajina a fakt, že od roku 2006 Hawaii vyhral vždy Austrálčan alebo Austrálčanka to len podčiarkuje.

Ale naspäť k Ironmanu Melbourne. V roku 2012 sa z víťazstva raduje Švajčiarka Caroline Steffen vo fantastickom čase 8:34:51, ktorý je síce „až“ piatym najlepším svetovými ženským výkonom histórie, na Carolininu obranu však treba uviesť, že všetky predchádzajúce štyri zápisy patria legendárnej a neporaziteľnej Chrissie Wellington. Druhá dobieha do cieľa Rachel Joyce, v čase 8:46:09 a Mirinda obsadzuje spomínanú tretiu priečku v čase 9:04:00.

Mirinda sa vracia trénovať do Austrálie po roku. „Rok je dlhá doba a vrátiť sa domov je skvelý pocit,“ dodáva Mirinda. „Moja rodina je nadšená, že môžeme byť znova spolu a ja si užívam ich spoločnosť v Brisbane. Mám šesť synovcov a neterí, najstarší má sedem rokov – neskutočne rýchlo rastú a mne vždy chýbajú, keď som preč príliš dlho.“

Je jasné, že Mirinda má v Melbourne čo naprávať, na druhej strane, ľahké to mať nebude, pretože na štarte znova nebude chýbať obhajkyňa Ázijsko-Pacifického titulu, Caroline Steffen. Na druhej strane, Mirinda Carfrae, Caroline Steffen a Rachel Joyce sa minulý rok stretli (okrem Hawaia) aj na trati dlhého triatlonu Challenge Roth a Mirinda tentokrát nezaváhala – vyhrala v ôsmom najrýchlejšom čase histórie – 8:38:53. Rachel Joyce brala druhé miesto, Caroline Steffen tretie. Takže ako to nakoniec dopadne? Nechajme sa prekvapiť 22. marca..

mirinda_caroline_rachel

Source: ironman.com

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com