IMG_6145

Mizuno Podzimní 7-ička Brno

V Brne sme si užili nabitú sobotu. Zasadnutie valnej hromady Českej triatlonovej asociace, veľtrh Sport Life, bežecké preteky, vyhlásenie Českého pohára v triatlone.. ČTA zvolila veľmi prezieravo za svoj „hlavný stan“ hotel Voroněž – hneď vedľa brnenského výstaviska.

Mizuno Podzimní sedmička boli bežecké preteky priamo v areáli výstaviska, kde sme si odkrútili 4 kolá, aby sme v cieli mali 7 km. Štartovka sa uzavrela už niekoľko dní pred štartom z kapacitných dôvodov – bola limitovaná na 800 účastníkov. Cena za účasť bola lákavá – štartovné číslo slúžilo zároveň ako vstupenka na Sport Life a bonusom bolo, že za štart sa neplatilo. Chutné buchtičky v cieli, teplý čaj a voda pohladkali vyhladované brušká všetkých bežcov. Na štart sa pravdepodobne nakoniec nepostavilo presne 800 ľudí, ale aj tak na trati bolo celkom husto – zvlášť po štarte a v zúžených koridoroch, kde bola obojsmerná bežecká premávka. Napriek tomu to bolo pekné bežecké podujatie, ktoré si radi zopakujeme aj o rok.