Moraviaman – patnáct let legendy

15 let Čas, který uplynul od zrodu závodu mající od počátku do dnešních dnů ve svém rodném listu Otrokovice, Jirku Daňka a Silvii Valouškovou. Závod, za kterým kromě nich stojí velká spousta nadšených lidí, bez kterých by Moraviaman nikdy nebyl tím, čím je dnes. Je to věk, který s sebou přináší jistou zralost, možná že i Moraviaman by mohl dostat svůj občanský průkaz. O průkazy, přívlastky ani certifikáty tady ale nejde, budeme se opakovat, když řekneme, že Moraviaman je pojmem sám o sobě.

To, že Moraviaman letos slaví svých patnáct let stejně jako superlegenda a největší triatlon na světě německý Challenge Roth,  je možná jistou paralelou. A nejen proto, že existují borci, kteří letos startují na Moraviamanovi i v Rothu, se k tomu ještě vrátíme.

Moraviaman byl vždy závodem bez velkých gest, okázalých slov a nabubřelých prezentací. Ve své skromnosti zůstával ve stínu závodů, které možná dokázali slíbit víc, než mohly nabídnout. Moraviaman od počátku nemohl být masovou záležitostí, byl závodem, který neodpouští, který nejde okecat. Je závodem, který na královské triatlonové distanci byl a zůstává závodem opravdových mužů a žen. Propustnost tratí i nesmlouvavost rozhodčích, která se pro mnohé projevuje právě jen na Moraviamanovi, má své příznivce. Ještě stále je hodně těch, kteří chtějí bojovat podle pravidel a fair play, a svého výsledku z takového závodu si cení mnohem víc než osobáku získaného přilepením na galusku svého soupeře.

Přejeme Moraviamanovi vše, co by si přál minimálně do dalších patnácti let, vědomi si toho, že je to tak trochu přání pro nás. Pro mnohé se stal srdcovou záležitostí, závodem, kde mnozí okusili poprvé bolest i krásu královské trati, závodem, bez kterého by byl triatlonový kalendář neúplný.

Říká se, že všechno je o lidech, ani Moraviaman není vyjímkou, rádi bychom touto cestou poděkovali všem těm, díky kterým se Moraviaman stal tím čím je – legendou. Děkujeme Jirkovi Daňkovi i Silvii Valouškové, děkujeme všem těm okolo nich, kteří mají jména a zaslouží si, aby byla vyřčena, děkujeme všem závodníkům, kolik jich za ta léta bylo, jejich partnerkám a partnerům, všem, kteří přišli fandit, všem, kteří mají rádi triatlon i všem těm, kteří teprve přijdou..

Sobota 18.června je dnem, kdy na otrokovickém Štěrkáči odstaruje patnáctý Moraviaman. Budeme při tom, zvědavi, co pro nás jeho patnáctý ročník přichystal. Stejně jako v loňském roce se Vám budeme snažit zprostředkovat atmosféru závodu, z technických důvodů to však nebude Live Blog jako minule, ale naše letošní zpravodajství bude mít formu Flash News. Přesto doufáme, že se nám podaří zprostředkovat vám všechny důležité informace závodu i emoce které jej budou provázet.
 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com