FAT

Mýtus či pravda? – spalovače tuků

Každý z vás se pravděpodobně s nějakým výživovým doplňkem už někdy setkal, zvlášť pokud začal brát svůj vztah ke sportu víc vážně.  Existuje ale množství doplňků, po kterých sáhne i nesportovec,  dokonce bychom mohli připustit, že v některých případech je  cílová skupina toho kterého výživového doplňku  zastoupena jen malým procentem sportovců.

Spalovače tuků patří mezi výživové doplňky, kterých je na trhu velké množství.  Právě suplementy tohoto druhu jsou však kromě jisté obliby především u něžného pohlaví, také ukázkovým příkladem výrobku, který provází množství nepravdivých reklamních sloganů hraničících až s lží. Podávanou ovšem v superlativech a velmi sugestivně, aby se prodalo co nejvíc.LF

Známe je jako tabletky na chudnutí, většina si o nich myslí své. Cílová skupina baculek, chronických testerů různých diet a narcisů z posiloven se však vždy nechá zlákat na šikovný marketing.

Jaká je ale skutečnost, fungují alespoň trochu? A pokud ano, které?

Určitou ověřenou dávku funkčnosti nám poskytnou pouze tři  ze „spalovačů tuků“ na trhu:

5-HTP známý také jako 5-Hydroxytryptophan, či oxitriptan – znižuje apetit. Kromě toho ovšem žádný přímý vliv na samotné spalování tuků nemá. Prokázané působení bylo jen u lidí obézních, při dávkach cca 300-500mg. Doporučený je jen na krátkodobé užívání. (Má prokázaný účinek jako antidepresivum – proto,  pokud člověk už nejaké užívá, měl by jej jako volbu vyloučit, kvůli případným vzájemným interakcím.)

Ve zkratce: 5-HTP jen snižuje chuť k jídlu. Proto jej není třeba zbytečne přeceňovať (ale ani jej úplně zatratit).

Green tea extract – katechiny ze zeleného čaje, jako spalovač tukoů jsou značně nespolehlivé. Účinek extraktu ze zeleného čaje je totiž do velké míry ovlyvněný genetikou – nemusí tedy fungovat u každého. Pokud vám ovšem konzumace tohto spalovače tuků působí nevolnost, tak u vás pravdepodobně fungovat bude. V případě opačném vám s tuky příliš nepomůže, ovšem jeho další účinek vám může omezit chuť k jídlu a na rozdíl od 5-HTP je to rozhodně zdravější alternativa.

Ve zkratce: Green Tea Extract funguje jako spalovač tuků jen u někoho, je alespoň zdravý.

Kofein – ovlivňuje tukové zásoby dvěma způsoby. Zvyšuje hladinu adrenalínu, který kromě jiného také spaluje tuk a zároveň zvyšuje účinek ostatních spalovačů. Funguje ale jen tehdy, pokud si už na něj vaše tělo nezvyklo. Při dlouhodobém užívaní si totiž organizmus vypěstuje na kofein toleranci.

Ve zkratce: Kofein je dobrou pomůckou ke spalovaní tuků, pokud si na něj vaše tělo dosud nezvyklo.

Source: www.simplyshredded.com, Photo Credit: www.freedigitalphotos.com

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com