Najstarší európsky triatlon privíta ME 2014

PProti sebe, proti náladam počasia, proti neúprosne plynúcej časomiere. Aj o tom je dlhý triatlon. Triatlonový Olymp tento rok pretekárom v Almere ukázal, že luxusné počasie nebýva samozrejmosť. Na druhej strane, niektorým triatlonistom možno práve boj proti nespútaným živlom pomáha vyhecovať sa k maximálnym výkonom.

Čo si počasie prichystá na ďalší ročník síce nevieme, ale vieme, že bude mať vyšší status – Challenge Almere bude v roku 2014 hosťovať ETU Majstrovstvá Európy v dlhom triatlone. Rozhodnutie je symbolické – Amere je najstarším európskym dlhým triatlonom a po Hawaii druhým na svete. Pre toto holandské mesto nie sú Majstrovstvá Európy žiadnou novinkou. Konali sa tu už štyrikrát (1985, 1991, 1999, 2006).

13. september 2014

Preteky sú až v septembri – dobrý spôsob na predĺženie si triatlonovej sezóny. Ak chcete ale ušetriť na štartovnom, s rozhodovaním by ste nemali otáľať. Do 31. decembra sa môžete registrovať za najnižšiu cenu 300 €. Tá je v porovnaní s veľkými európskymi pretekmi v dlhom triatlone slušná.

Padne rekord trate?

Prilákanie širšej európskej špičky by mohlo znamenať rýchle preteky. Svoje však povie aj počasie. Holandsko je známe svojimi poveternostnými podmienkami všade vo svete a hoci je trať papierovo rýchla, na jej rovinatom profile niet pred vetrom úniku. Traťový rekord pochádza ešte z roku 1999 – má hodnotu 7:57:46 a vyjazdil ho Jan van der Marel.

almere_1

Bohatá história

Len 25 km od Amsterdamu, hlavného mesta Holandska sa koná najstarší európsky dlhý triatlon. V roku 2012 to bol už 30-ty ročník. Preteky v Almere tento rok podnikli ďalší veľký krok. Spojili svoje sily s najväčším európskym seriálom dlhého triatlonu – Challenge Family. Premiérové preteky pod názvom Challenge Almere-Amsterdam sa uskutočnili pred troma mesiacmi. Spolupráca s Challengom sa ukazuje ako dobrý ťah, keďže hneď po prvom spoločnom ročníku boli Almere ponúknuté Majstrovstvá Európy.

ETU a Challenge – spolu už 2 roky

Európska triatlonová únia (ETU) a Challenge Family začali spoluprácu v roku 2012. Vtedy sa konali prvé Majstrovstvá Európy pod hlavičkou ETU v rámci podujatia Challenge Roth (Nemecko), kde si majstrovský titul vyjazdil Nemec Timo Bracht a Angličanka Rachel Joyce. Tento rok sa majstrovstvá presunuli do Francúzskeho Vichy, kde sa majstrami stali Chorvát Andrej Vistica a Nemka Diana Riesler.

Som rád, že výkonný výbor sa rozhodol pokračovať v spolupráci s Challenge Family. Táto spolupráca prináša už dva roky pozitívne výsledky a preto je dobre, že bude pokračovať aj v ďalšej sezóne. Som veľmi rád, že Majstrovstvá Európy v dlhom triatlone budú práve v Almere – kolíska európskeho dlhého triatlonu určite pripraví nezabudnuteľný zážitok. (Renato Bertrandi, prezident ETU)

almere2
Photo Credit: Charlie Crowhurst/Getty Images for Challenge Triathlon

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com