OD

Ne jestli, ale kdy

JJestli je pro Vás běh důležitý (a tak trochu si myslíme, že by měl být), vaše mentální nastavení se posouvá od „Dokážu si na to najít čas?“ ke „Kdy si na to najdu čas?“ Už nepřemýšlíte stylem „Půjdu dnes běhat ?“, ale „Kdy dnes půjdu běhat?“

Řekněme si otevřeně, že na tom, jestli dnes půjdete běhat, kromě Vás téměř nikomu nezáleží. Váš šéf, pes, doprava, domácí práce, děti, přátelé.. seznam těch, jež si činí nároky na Váš čas je téměř nekonečný. Čekat, jestli se zázrakem objeví ve Vašem dni chvíle, kdy budete moci jít běhat, znamená podřídit běhání těmto nárokům. A nezapomeňte na to, že velmi pravděpodobně nikoho z nich také nezajímá, jestli si večer budete nadávat za to, že jste vynechali běh. Nechceme tím říct, že jsou zlí anebo si na Vás zasedli. Je dost možné, že Vás milují. Ale asi vždy budou chtít, aby jste udělali něco jiného, než aby jste se převlékli do běžeckého úboru a na chvíli zmizeli. Budou chtít, aby jste svůj čas věnovali jim.

Takže, jestli ve svém životě čelíte spoustě povinností, zamyslete se nad tím, kdy by jste tak mohli jít běhat aniž by jste rezignovali na své povinnosti a držte se toho. Během pracovního týdne to bude pravděpodobně znamenat méně spánku a více běhání v brzkých ranních hodinách.

Jedním z problémů při hledání času na běh je povaha běhu – potřebujete pevný časový blok. Pravidelné běhání není jako čtení. Nemůžete vtěstnat pár minut sem a pár minut tam a na konci dne si při ohlédnutí se zpět říct: „Dostal jsem se zase o kus dál.“

Jako by toho nebylo už tak dost, starosti kam náš běh vtěstnat komplikuje i taková věc jako je jídlo. Pokud jste zahrádkář, píšete, či malujete, tak si můžete s klidem říct: „Dám si oběd a potom se hned budu hodinku věnovat svému koníčku“, a skutečně to tak i udělat. Pokud jste to někdy jako běžci zkusili, tak víte, že běžec si takovou větu může jen říct. (Ovšem s vědomím, že pokoušet se o něco takového by mu mohlo způsobit nehezké chvilky.)

A možná právě tyto shora uvedené důvody zapříčiňují, proč není běh oblíben tak, jak by mohl, a jak by si zcela jistě zasloužil. Uvědomte si ale, že se jedná o Váš čas a je především na Vás jak s ním naložíte. Protože, i když to tak mnohdy nevypadá, jste to Vy kdo jste pánem svého času, a pokud toužíte po běhu, chcete běhat, tak běhejte. Protože jinak nepřicházíte jen o svůj čas, ale i o část sebe sama. Svůj život máte ve svých rukou, je to na Vás.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com