Macka_res_f

(Nielen) Veľká noc v X3me

Čo viac by si športu-chtivý človek mohol priať ako krásne počasie počas jarnej dovolenky? Sviatočné dni elegantne zbavené pracovných povinností a stresu chutia najlepšie s aktívnym programom. Takže, ani my sme nezaháľali a tohtoročné menu sme si vychutnali plnými dúškami.

Na najvzdialenejší aktívny „odpočinok“ sa vybrala Macka – v Chorvátsku najazdila kvalitné slnečné kilometre s cyklistami z Falange. Macka je už druhý rok pracovne v Gruzínsku, kde sú jej bohužiaľ cyklistické radovánky odopierané, takže si viete predstaviť, ako si užívala nového dvojkolesového miláčika, ktorý do jej vozového parku pribudol tesne pred odchodom za hranice.

Keďže na Veľkú noc som musela do práce, využila som klubové sústredenie bratislavského Falange, ktoré sa konalo pred sviatkami v chorvátskom Tribuni. Sadnúť si po roku na tátoša znamenalo vcelku slušné problémy obsedieť na čomkoľvek – holt, spodná časť „chrbta“ vie potrápiť. Vyskúšala som si svoj nový krásny časovkársky bike – Orbeu, s ktorou som sa musela skamarátiť. Dole kopcom som mala smrť v očiach, predsa, nový bike a ľahký ako pierko.. nízka váha ale bola výhodou v stúpaniach. A určite viem, že Shimano si už nikdy nekúpim – Campa je ľahká a jemná na prehadzovanie – prosto, ako žena (smiech). Toto boli asi moje prvé a aj posledné najazdené kilometre pred Bátovcami – Slovakman 113, na ktorý sa veľmi teším.

Macka_ch

Macka sa zo slnečného Chorvátska vrátila do pracovného Gruzínska a sviatky už strávila v plnom pracovnom zaťažení a vyťažení. V myšlienkach však ostala v sedle bicykla – vietor vo vlasoch a sloboda dvoch kolies je droga, od ktorej sa ťažko abstinuje.

Zvyšná česko-slovenská členská základňa si užívala sviatky v duchu národného kontextu na Orave a Morave. Poniektorí oprášili aj horské biky, niektorí veľa behali (a nielen pred šibačmi), iní si užívali vodu (a nielen na kúpací pondelok) a ďalší sa zase zažrato držali veľmi prísnej koláčikovej diety. X3me bolo vidieť aj na Brněnskom polmaratóne, kde sme hlavne vďaka rýchlonohej Terke ukoristili 12-te miesto v súťaži tímov.

P1120364

brno

Photo Credit: Martin Dvořák Photography, archív Marcely Kovářovej, X3me.eu

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com