Okuliare tréningovým zariadením budúcnosti?

recon-jetTechnologický pokrok posledných desaťročí je viac než raketový. Ešte sme nestihli zodrať komunistické tepláky a už sa na nás valia technológie, ktoré poznáme zo sci-fi filmov. Ešte včera sme kupovali LCD displej ako veľký hit. A dnes na trhu objavíme výrobok, ktorý ani žiaden „hmatateľný“ displej nepotrebuje. Dámy a páni, viete, kam sa uberá náš tréning?

Športová verzia Google Glasses

Okuliare s názvom Recon Jet sú z dielne americkej spoločnosti Recon Instruments, ktorá ich vyvinula ako športovú verziu Google Glasses. Recon Jety sú určené primárne pre triatlonistov a spoločnosť ich označuje za najpokrokovejší počítač, ktorý si na seba môžete „obliecť“.

Nadupaných 60 gramov

Okuliare vážia len 60 gramov, ale nejeden starší počítač sa pri nich zazelená závisťou. Dvojjadrový procesor, Bluetooth, Wi-Fi, ANT+, GPS, HD kamera s mikrofónom a reproduktorom, optický touchpad, displej s vysokým rozlíšením.. Dokáže spolupracovať s najpoužívanejšími hrudnými pásmi, meračmi výkonu, sensormi kadencie. A keďže hovoríme o okuliaroch, patrí sa spomenúť aj polarizačné sklá.

recon-jet-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obľúbené aplikácie stále poruke

Sociálne siete, tréningové aplikácie.. so všetkým Recon Jet počíta. Počíta samozrejme aj s vašim smartfónom – spolupracuje s iPhonom aj s Androidom a poskytuje vám prehľad v SMS-kách a volaniach.

Už sa nestratíte

Ak orientácia nie je vašou silnou stránkou, vďaka GPS vás okuliare odnavigujú tam, kam potrebujete. A nemusíte pri tom poškuľovať do mapy – tú budete mať priamo pred očami. Vďaka GPS máte stále prehľad o svojej rýchlosti, vzdialenosti, nadmorskej výške, prevýšení,..

A koľko takáto vesmírna technológia stojí? Aktuálna cena je $599, nekúpite ich však v žiadnom obchode. Objednáte si ich priamo na stránke výrobcu a prísť by vám mali v marci 2014.

Source: www.reconinstruments.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com