carlito

Podroháčska časovka

Prvý ročník časovky v rámci Oravaman triatlonu pritiahol do Habovky nadšencov cyklistiky a vzniklo tak príjemné podujatie, ktoré dúfame, že bude pokračovať aj v ďalších rokoch.

Oravaman nám tento rok moc nevyšiel dátumovo – týždeň po Ironmanovi sme si na splnenie limitu netrúfali – predsalen nie sme „Vabrouškovského“ charakteru. A tak sme si strihli len štafetku (ja som plávala, Karel bežal a cyklistiku šla moja sestra). Na druhý deň sa nám „ráno“ (o desiatej) vôbec nechcelo vstávať a aj sme si povedali, že nikam nejdeme. Ale…

IMG_1395_1Nakoniec zbytky športového ducha zvíťazili, vytrčili sme päty z duchien a vyrazili do Habovky. Rozjazdenie skončilo skončilo skôr ako začalo, pretože sa k nám z reprákov doniesli naše mená, a tak sme sklopili uši a odcupkali na štart. Holt, štartovné čísla 1 a 2 majú svoje nevýhody.

Karla na trati potrápila nenastaviteľná prehadzovačka, do prvého kopca sa valil takou rýchlosťou, že skoro spadol z bicykla. Keďže takmer cúval, diváci pri trati boli mierne zmätení z jeho pretekárskeho nasadenia. Najväčší hajlajt bol, keď sa ho skupinka fanúšikov pýta: „A ty si tiež pretekár??“ Karel pobavene odpovedá:“Noo, přestože to tak nevypadá, tak ano.“ Na čo sa skupinke rozžiarili oči, vytiahli kravské zvonce a hlasným :“Héééééj!“ povzbudzovali pretekára číslo jeden.

Mne síce prehadzovačka nebrejkovala a hoci som sa snažila dať do toho všetko, najlepší výkon som podala hádam len v zjazdoch. Nohy boli drevené a nerozjadenie sa tomu nepomohlo. Ale aj tak to bol veľký posun – minulý rok som po prvom Ironmane nemohla dva týždne ani chodiť.

Ľubka podala tradične vynikajúci výkon a s prehľadom vyhrala ženskú kategóriu. Najrýchlejší čas dňa odjazdil kubínčan Milan Rusina – 15-kilometrovú trať zvládol za rovných 23 minút. No a my sme parádnu akciu ukončili na Oravskej priehrade a padlo nám to fakt dobre..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com