Hawai-AG

Pozoruhodné AG výkony na Hawaii

Majstrovstvá sveta na Hawaii priniesli špičkové výkony nielen profesionálov. Tí boli pod drobnohľadom médii a každý, kto sa zaujíma o Ironmana veľmi dobre vie mená tých najrýchlejších. Váčšinu štartovného poľa však tvorili hobbíci v Age Group kategóriách a aj tí podali výkony hodné zmienky.

• 8:37:26 je čas najrýchlejšieho „neprofesionála“ dňa. Juhoafričan Kyle Buckingham nielenže vyhral svoju vekovú kategóriu 30-34 rokov, ale aj nechal za sebou veľa zvučných mien z kategórie profi ako napríklad šampión Craig Alexander alebo najvyššie nasadený Pete Jackobs. Pred Kylom dokončilo len 15 profesionálov.
  • 9:15:16 je čas najrýchejšej „neprofesionálky“ dňa. Britka Catherine Faux týmto vynikajúcim časom vyhrala svoju vekovú kategóriu 25-29 rokov. Pred Catherine dobehlo len 9 profesionáliek a za sebou nechala aj svoju krajanku Leadu Cave – minuloročnú celkovú víťazku.
  • 4:49:54 je najrýchlejší ženský cyklistický čas. Dosiahla ho Belgičanka Stefanie Adam, povolaním inžinierka, ktorá s celkovým časom 9:33:29 vyhrala svoju vekovú kategóriu 35-39 rokov. Pre porovnanie, najlepšiu cyklistiku v ženskej profi kategórii odjazdila s časom 4:54:38 Yvonne Van Vlerken – Holanďanka, ktorá v roku 2008 vytvorila svetový rekord na objemoch Ironmana (momentálne je už neaktuálny). Na Hawaii skončila tento rok štvrtá.
  • 9:16:38 je čas víťaza kategórie 50-54 rokov, Nemca Wolfganga Schmatza. Ak teda plánujete, že vo vyššom veku poľahky vyhráte Hawai, vedzte, že už aj päťdesiatnici dosahujú závideniahodné výkony.
  • 12:03:38 je čas víťaza vekovej kategórie 70-74 rokov, Milosa Kostica. Zaujímavosťou je, že tento vedec z Kanady si tak na Hawaii pripísal už siedme víťazstvo v rade.
  • 16:56:51 je čas 78-ročnej Američanky Harriet Anderson, ktorá nemala v kategórii 75-79 rokov konkurenciu.
    Víťazka Mirinda Carfrae s najstaršou pretekárkou - 78 ročnou Harriet Anderson.

Víťazka Mirinda Carfrae s najstaršou pretekárkou – 78 ročnou Harriet Anderson.