Prečo ísť v sobotu do Zlína?

To, že v Zlíne sa túto sobotu, 15. 3., uskutočnia Majstrovstvá ČR v Aquatlone už určite viete. Možno stále váhate, či ísť, či neísť.. určite Vás nechceme presviedčať – právo na slobodu rozhodovania Vám ani náhodou nechceme upierať. Akurát Vás chceme upozorniť, že ak ostanete sedieť doma, možno budete nakoniec ľutovať. Prečo by teda účasť na podujatí s názvom Levné tisky – Moraviaman aquatlon 2014 mohola stáť za to?

  • Je to vynikajúci test formy pred sezónou – pláva sa v 50-metrovom bazéne a beh je presných 5 km na dráhe. Je pravdepodobné, že svoju formu testovať nechcete, pretože.. Áno, niektorí v marci ešte len začíname trénovať, ale aj spätná väzba toho, ako ste na tom zle má niečo do seba. Už to môže byť len lepšie a do sezóny si tak budete môcť už len zlepšovať sebavedomie.
  • Na štartovke je v tejto chvíli už 181 pretekárov, čo je úctyhodný počet – všetci tí ľudia majú asi veľa dobrých dôvodov skákať v sobotu ráno do zlínskeho bazéna.
  • Budete môcť na vlastné oči vidieť nielen legendy, ale aj vychádzajúce hviezdy českého triatlonu. Formu príde otestovať aj hviezda svetového formátu, Petr Vabroušek. A keďže jeho ironmanskej náture takéto fofr preteky úplne nesedia, ak ste dosť dobrý, máte jedinečnú možnosť ukoristiť jeho skalp. Niečo, čo sa Vám na dlhom triatlone (pravdepodobne) ešte stále nepodarí.
  • Ak si vravíte, že radšej ostanete doma a pekné počasie využijete na objemový cyklistický tréning, nerobte to. Je totiž istá pravdepodobnosť, že v sobotu bude pršať a ochladí sa. Na 5 km behu počas pretekov však zhoršené počasie (takmer) ani nepocítite.
  • Na preteky môžete vyraziť s celou rodinou – už deti vo veku 7 rokov a menej si môžu odbehnúť 200 metrov a stať sa tak veľkými pretekármi. Starší už budú „plnokrvní“ aquatlonisti a aj si zaplávajú.
  • Keďže trate sú rovnaké ako minulý rok, môžete si porovnať svoju výkonnosť nielen s tohtoročnou konkurenciou.

Traťový rekord: 20:51.2 (Gaisl Luboš), 23:56.5 (Hálová Kateřina)

Najlepší plavecký čas: 4:13.8 (Powada Jakub), 5:03.8 (Bednarovičová Mirka)

Najlepší bežecký čas: 15:10.2 (Gaisl Luboš), 18:46.4 (Hálová Kateřina)

Aquatlon_Zlin

Domáci Petr Vabroušek bude aj tento rok pretekať spolu so synom Filipom.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com