fartlek

Proč by se všichni běžci měli věnovat tréninku rychlosti

PPravidelné běhání v různém tempu by mělo být považováno za normu, ne za vyjímku, které by se měli věnovat jen běžci, kteří chtějí běhat co nejrychleji. Tak jako kuchař, který chce zvládnout velké množství jídel a způsobů jejich přípravy, chodů a národních kuchyní, také běžec, který zvládá vícero druhů rychlostí, získává široké spektrum schopností, které dělají každý běh lepším.

Běhání v různých rychlostech z vás udělá jednoduše komplexnějšího běžce. Takový trénink dá vašim svalům větší sílu určenou specificky na běhání, rozšíří pohybový rozsah, naplno rozvine všechny vnitřní procesy související s běháním a optimálně vás připraví na jakoukoliv běžeckou výzvu, pro kterou se rozhodnete.

Netvrdíme že běžci, kteří netrénují v různých rychlostech, nejsou „skuteční běžci“, ať už to klišé znamená cokoliv. Můžete být spokojení se svým běháním, i když odběhnete stejnou vzdálenost, stejným tempem každý den. Běžci, kteří pravidelně obměňují různé typy tréninku ovšem mají k dispozici úplně jiný typ kondice. Je to kondice, díky které budete mít z běhu větší požitek bez ohledu na to, jestli ji někdy budete chtít otestovat na závodech.

Neexistuje lepší způsob jak zachovat přítažlivost běhání, než jej protkat nitkami intenzity a vytrvalosti. Trénink různorodých rychlostí přirozeně dává vašemu běhání strukturu, která jej dělá zajímavějším.

runningKdyž pravidelně děláte různé druhy cvičení, od dlouhých běhů a základních rychlostních jednotek po pomalé regenerační běhy a tempové běhy, tato různorodost  zabraňuje tomu, aby se vám všechny dny slili do jednoho. Jednotlivé dny totiž nemají význam jen samy o sobě, ale také v kontextu toho, co jim předcházelo a co po nich následuje.

Když už jsme začali přirovnáním k vaření, většina lidí kteří rádi vaří, považuje za zajímavější střídání jídel, od komplexních chodů k jednoduchému smažení, od rychlé praženice k jídlům, jejichž příprava trvá hodiny. V běhání, stejně tak jako i v jiných oblastech života, je motivující, když nevypadá každý den stejně jako ten předcházející.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com