V4

První etapa V4 obrazem

Visegrad 4 Bicycle Race má za sebou své první zastavení v letošním ročníku na území České republiky. Přesněji řečeno, na jižní Moravě v okolí Hodonína a Kyjova. Mezinárodní startovní pole zaručovalo kvalitní závod a krásné počasí zase skvělý divácká zážitek. A tak jsme využili příležitost, a zachytili něco z atmosféry našim objektivem.

c3244f1Na startu se sešla kvalitní mezinárodní konkurence a hned od prvních kilometrů se závodníci pokoušeli o úniky. Po hodině závodu ujelo trio Svorada, Maďar Pelikán a Gaubitzer. Rychlostní prémii v Hodoníně na dvaapadesátém kilometru vyhrál Svorada. Trio mělo v tu chvíli k dobru dvě a půl minuty.

Peloton ale rychle ztrátu zlikvidoval a na čele se situace neustále změnila. Trio vpředu vystřídala čtrnáctka závodníků. Dvě vrchařské prémii vyhrál Vojtěch Hačecký z Dukly Praha a na začátku stoupání ve Věteřově se skupina a peloton opět sjeli. Rychlostní prémii v Kyjově vyhrál Josef Hošek z Whirlpool – Author. Únik střídal únik, ale žádný neměl delší trvání. Navíc se zvedl vítr, což byl důležitý moment závodu.

Do úniku se dostalo kvarteto František Sisr z Dukly Praha, Poláci Jacek Morajko, Pawol Franczak a Ukrajinec Oleksandr Prevar. Skupina získala devadesátivteřinový náskok. Za nimi se vydal Pawel Cieslik, ale jezdci z reprezentací Polska a České republiky se posunuli na čelo pelotonu a začali náskok stahovat.

Tempo zvýšili i závodníci týmu Whirlpool – Author, aktivní byli především Tomáš Bucháček a Martin Hunal. Na vrcholu stoupání byli závodníci z první skupiny dojeti, ale peloton se rozdělil na malé skupinky. Patnáct kilometrů před cílem to zkusilo trio jezdců, maximální úsilí pro jejich sjetí vyvinul Alois Kaňkovský, jenž později odstoupil, takže bylo jasné, že jeho tým jede na Polnického.

Následně to zkusil ještě Polák Podlasky, ale v samém závěru se odpoutalo trio nejlepších, které si to rozdalo ve spurtu. Nejvíce sil nakonec měl Polák Bernas, pro druhé místo si jasně dojel Polnický a třetí proťal cílovou pásku Polivoda. „V týdnu jsem tři dny netrénoval pro nachlazení a začal jsem jezdit až ve čtvrtek. To se možná v závěru projevilo, na Bernase jsem neměl, v závěru měl více sil a vyhrál zaslouženě,“ řekl Jiří Polnický z Whirlpol Author.

Výsledky z první etapy
result V4Po druhé části závodů Visegrádské čtyřky múže být Česká republika spokojená s výsledky.

Celkovým vítězem se stal Jiří Polnický z hradeckého týmu Whirlpool – Author a oba víkendové závody vyhrál Alois Kaňkovský ze stejného týmu.

Všechny čtyři závody přinesly našemu cyklistému svazu celkem 168 UCI bodů, nejvíc (80 b.) pochopitelně za dvě vítězství Kaňkovský, druhé místo na naší GP – Ceně Slovácka a 30 bodů získal Jiří Polnický, po 16 bodech přidali za dvě třetí místa Jiří Hochmann (Dukla Praha) a Tomáš Koudela (SKC Tufo Prostějov). Česká republika ještě bodovala v Maďarsku šestým místem díky Adamu Sekaninovi (Favorit Brno, 8 b.), sedmým místem na Slovensku – Jan Stӧhr (AC Sparta Praha, 6 b.) a u nás Martin Hunal (Whirpool – Author, 6 b.) a osmým v Kyjově i v Polsku Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice, 6 b.). A to je pěkný příděl, o který se zasloužil především hradecký Whirlpool – Author (116 bodů).

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com