RV_f1

Radka Vodičková – žena, ktorú je ťažké prehliadnuť

Radka Vodičková stále ostáva najlepšou triatlonistkou česko-slovenského regiónu na dlhých tratiach. Aj napriek nepríjemnému zraneniu a následnej operácii kolena vo februári, ktoré ju donútili odštartovať pretekovú sezónu až 14. júna – v čase, kedy zvykne mať táto sympatická rodáčka z Jablonca nad Nisou za sebou už minimálne 10 pretekov. Ale už na svojich prvých pretekoch (Challenge Camsur) potvrdila svoj svetový formát – hoci pretekový polmaratón bol jej najdlhším behom za posledného polroka, z Filipín si odniesla cenné druhé miesto. Rok 2015 bol pre Radku iný ako ostatné nielen v profesionálnej sfére, ale aj v osobnej. Na Challenge Camsur nastúpili s partnerom Bradom Kahlefeldtom ako čerství snúbenci. Zásnuby oslávili vo veľkom štýle, keďže Brad na Filipínach ovenčil Radkine druhé miesto víťazstvom. Zásnubami oficiálne uzrelo svetlo sveta originálne pomenovanie „Bradka“ (portmanteau krstných mien Brad a Radka), z ktorého je cítiť, že táto slávna dvojica svetového triatlonu spravila ďalší veľký životný krok..

Radka, máš za sebou najvážnejšie zranenie kariéry, ktoré Ťa donútilo k polročnej pretekovej pauze. Zranenie je hádam najväčšou nočnou morou športovca – ako si videla svoje vyhliadky vo februári, keď si zistila, že situácia je vážna a operatívny zákrok nevyhnutný? 

V únoru jsem opravdu poprvé v živote měla strach, že už si nikdy nezaběhám. Uvědomila jsem si, jak moc miluji to, co dělám a jak moc by mě mrzelo, kdybych musela ukončit kariéru! Jsem opravdu šťastná, že se operace povedla a opravdu si vážím každého dne, kdy můžu zase bezstarostně běhat po světě. Člověk až když je zraněn či nemocen přehodnotí své priority…

Napriek zdravotným komplikáciám v dôležitom prípravnom období si dokázala počas hlavnej sezóny z ôsmich štartov na svetovom okruhu v šiestich vybojovať pódium. To je hádam až neuveriteľný výsledok. Ako to vidíš Ty? 

Díky mé rodině a příteli jsem po celou dobu zranění a pak I rekonvalescence zůstala pozitivně naladěná a neupadla jsem do depky. Zůstala jsem fit – hodně jsem plavala a posilovala trup a pak postupně přidávala kolo (lehké převody) a pak jsem přidala i běh na eliptickém trenažéru v posilovně. Takže mě svaly a srdce ze zatížení nevypadly… Kdybych měla půl roku absolutní pauzu, určitě bych se takhle rychle nedokázala vrátit. Když jsem se vracela do závodění, nedělala jsem si žádné nároky, jen jsem se radovala, ze můžu opět závodit. Pak postupem času jsem si zase začala věřit a zase jsem začala bojovat o nejvyšší umístnění, proti těm nejlepším a ani mě nenapadlo se vymlouvat na zranění. Jsem spokojená s letošní sezonou, a už teď se zase těším na následující sezonu, kterou budu moci zahájit tak, jak by se mělo – objemy, posilovnu, silu na kole (silu jsem letos musela prakticky úplně vyřadit)..

S odstupom času, ako vnímaš obľúbené príslovie „čo ťa nezabije, to ťa posilní“?RV_3

Během zraněni jsem si toto musela často opakovat.. Nebo: „Všechno špatné je pro něco dobré.. Jak jsem řekla – zranění mi pomohlo si uvědomit, jak moc sport miluji. Taky jsem musela více dbát na regeneraci a odpočinek a musím se zaměřit na posilování hýžďových svalů.

Aby tých zmien nebolo málo, tento rok si sa predstavila vo farbách nového sponzora Liv (v minulosti Liv/giant) a stala sa súčasťou ich iniciatívy TRY-A-TRI, ktorého cieľom je k priviesť k triatlonu viac žien. Ako Ti vyhovuje takýto formát spolupráce?

Jsem opravdu pyšná na to, že si mě LIV vybral jako ambassadorku. Myslím si, že mají super nápad – podpořit a přilákat více žen do sportu – a jsem opravdu ráda, že mohu být součástí této kampaně.

V októbri si bola na Kone povzbudiť snúbenca bojujúceho na jeho prvých IM World Champs. Pred pretekmi si sa vyjadrila, že od tejto cesty očakávaš vykryštalizovanie svojho budúcoročného smerovania – či ostaneš pri olympijských a polovičných vzdialenostiach, alebo prejdeš na tie dlhé. Aký je výsledok?

Bohužel se Bradovi první pokus na Hawaii nepovedl, nevyšlo načasovaní formy, neměl silu na kole. Oba víme, kde se stala chyba a co do příště zlepšit. Bylo to velké ponaučení. Já se asi nejspíš pokusím zůstat u půlironmanu ještě nějakou dobu, protože mi připadá, že si vydělám více peněz. Na Ironmana se připravuješ hodně dlouho, moc nezávodíš a pak po závodě jsi pěkně dlouho vyřízený a musíš dlouho regenerovat.. Taky si chci pošetřit tělo na případné miminko.. Hodiny tikají..

Je o Tebe známe, že miluješ cestovanie a spoznávanie cudzokrajných kultúr a kulinárskych špecialít. Dostalo sa nám do uší, že tento rok Ti učarovalo Nórsko a pravdepodobne to nebolo len vďaka krásnemu tretiemu miestu v pretekoch. Ostala táto severská krajina Tvojím tohtoročným highlightom alebo jej pribudla konkurencia?

Norsko bylo opravdu super zážitkem! Já I Brad milujeme cestování a poznávaní nových míst. Většinu míst poznáváme díky triatlonu – závody, soustředění.. Ale nejvíce se těšíme na opravdovou dovolenou. Cestování bez kola, neoprenu a časovkářske helmy.. Loni po sezóně jsme byli na Srí Lance, letos máme v plánu Cambodiu a Nepal!

Dodatočne z celého srdca blahoželáme k zásnubám. Priniesol tento životný krok do Tvojho života nejaké zmeny?

Velké změny! Nosím zásnubní prstýnek, kupují si časopisy pro nevěstu a plánujeme svatbu! Jinak stále to samé: spánek, trénink, jídlo, krátké zdřímnutí či káva s kamarády, trénink, jídlo a trénink..

Ešte minulý rok to vyzeralo, že nomádsky životný štýl je neoddeliteľnou súčasťou Radky Vodičkovej. Tento rok si však po návrate k protinožcom po dvoch mesiacoch v Európe priznala, že Austrália je miesto, kde si vieš predstaviť žiť. Môžeme z toho usudzovať, že sa Tvoj cestovateľský temperament začína trochu usadzovať?

Před pár dny jsem oslavila 31. narozeniny a poprvé jsem začala pociťovat, že bych se rada usadila na jednom nebo dvou místech a měla vlastní bydlení, kde bych měla svůj šatník, obývák, kde bych si mohla vystavit dárky a obrázky.. Zrovna dnes jsme se stěhovali z Noosa po třech měsících (už jsem si připadala v Noosa jako doma). Teď na dva měsíce dáváme věci do úschovny, takže zase si na nějakou dobu (2 měsíce) budu muset vystačit jen s jedním batůžkem..

Aké máš vianočné a adventné plány? Ako sa stotožňuješ so Santa Clausom a slnkom zaliatymi plážami?  

Letos poprvé oslavím Vánoce bez mé rodiny na druhém konci světa. Loni v Jablonci bylo -10, letos ve Wagga Wagga na Vánoce bude +45°C.. Trochu rozdíl.. U nás se pije svařák a hořká čokoláda, tady v Austrálii to jsou ledové koktejly.. Těším se.

Previous
Next
15
13
14
12
11
10
8
7
6
4
3
2
1
RV_3
 

Photo Credit: archív Radky Vodičkovej, Karin Vodičková, Ondrej Stos, Phil Coins, Marcel Hilger, The MEDIA Group, Jan Řehula, AsiaTRI, Rochelle Kahlefeldt, Brad Kahlefeldt, Ivar Fjeldheim, Jaimielle Jacobs, Witsup.com

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com