Roth1

Séria Challenge začína rozdávať sloty do Rothu

Nemecká séria Challenge Family tento týždeň oznámila veľkú novinu – pretekári v age group kategóriách si môžu zabezpečiť miestenku na Challenge Roth 2016 na niektorom zo 44 dlhých a polovičných triatlonoch série.

Preteky v Rothe sú vlajkovou loďou série Challenge – toto 25 tisícové bavorské „mestečko“ sa každoročne v júli zmení na pútnické miesto triatlonistov z celého sveta. Viac ako 5 000 pretekárov a približne štvrť milióna fanúšikov v kombinácii s precíznou nemeckou organizáciou robia z pretekov elektrizujúci zážitok, vďaka ktorému je Challenge Roth radený medzi absolútnu špičku svetových triatlonov. Nie je preto divu, že keď sa týždeň po pretekoch otvorí registrácia, človek musí mať nielen rýchle prsty, ale aj poriadnu dávku šťastia. Minulý rok boli sloty pre medzinárodných pretekárov vypredané za 54 sekúnd, o niečo dlhšie, „až“ minútu a desať sekúnd trvalo rozchytanie miest pre nemeckých triatlonistov. A tak Challenge Family pristúpilo k zaujímavému kroku – po novom si slot môžu pretekári aj „zaslúžiť“.

Čo je na tom však najviac pozoruhodné je, že nepôjde o kvalifikáciu založenú na výkonoch a časoch ako je na to človek/triatlonista zvyknutý z konkurenčných podnikov. Challenge Family sa rozhodol ísť svojou vlastnou cestou. Sloty budú udeľované na základe toho, ako sa uchádzajúci jednotlivec zidentifikuje s jednotlivými pretekmi série Challenge. Na každom strednom triatlone bude dostupných 10 slotov a na každom dlhom 15 slotov (samozrejme v rámci série). Sloty budú posudzované a ponúknuté pretekárom, ktorí sa ukážu ako najlepší ambasádori pretekov, na ktorých štartujú. Práca ambasádora sa môže prejaviť buď cez sociálne siete, zbierkou na charitu alebo inou aktivitou, ktorá prispeje k zveľadeniu pretekov. Nepochybne, nápad má svoje úskalia, takže ako bude fungovať v praxi, na to si budeme musieť počkať. Ak však túžite dostať sa do Rothu a nebojíte sa ísť s kožou na trh, možno vám táto možnosť otvorí dvere.

Sme vskutku nadšení – tešíme sa, že sme našim verným športovcom mohli dať možnosť pretekať na legendárnom Challenge Roth a zároveň budú mať príležitosť stať sa ešte viac jeho súčasťou. Chceme, aby každý pretekár, každej výkonnostnej triedy mal možnosť zažiť nezabudnuteľné preteky v Rothe – nikto nikdy predsa nezabudne na šalejúce davy fanúšikov na Solare! Tešíme sa na spoluprácu s každými jednými pretekmi našej série, aby sme mohli splniť sny triatlonistov na celom svete.“ Zibi Szlufcik, CEO Challenge Family.

V kuloároch sa šepká, že Challenge plánuje svoje vlastné majstrovstvá sveta, tak ako má Ironman svoj Hawaii a je pravda, že o Rothe sa hovorí aj ako o európskom Hawaii. Či rozdávanie slotov súvisí s týmito veľkými plánmi je otázne. Jedno je však isté – ak by malo niečo konkurovať Hawaiu, ťažko to Challenge bude hľadať za hranicami svojej krajiny.

Viac informácii o tom, ako získať slot do Rothu by malo byť v priebehu ďalších týždňoch zverejnené samotnými participujúcimi pretekmi a zároveň cez webstránku a sociálne média Challenge Family.

Roth2

Video z jubilejného 30-teho ročníka:

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com