cannes

Šokujúci Cannes – Molinari vypálil rybník Frodenovi a Kienlemu

Veľké prekvapenie sa dnes zrodilo na pretekoch Cannes International Triathlon, kde sa očakával napínavý súboj medzi úradujúcim Majstrom sveta Sebastianom Kienlem a jeho krajanom, Janom Frodenom. Súboj medzi týmito dvoma velikánmi sa nakoniec skutočne odohral, a že bol napínavý, o tom nemusia byť najmenšie pochybnosti. Dvojica však prekvapivo bojovala „až“ o druhé, resp. tretie miesto. Na objemoch 2km plávanie, 80km cyklistika a 16km beh bol najrýchlejší Giulio Molinari. Medzi ženami zvíťazila Leanda Cave.

Molinariho v dnešné ráno málokto tipoval na čierneho koňa pretekov v Cannes. Hoci má taliansky triatlonista za sebou niekoľko dobrých výsledkov, (z ktorých pravdepodobne najviac zarezonovalo víťazstvo na minuloročných Majstrovstvách Európy v strednom triatlone ETU Challenge Paguera-Mallorca) pozornosť celej triatlnovej verejnosti a médií sa upriamovala na nemeckú dvojicu Kienle-Frodeno. Molinariho dnešný triumf dostal dobrý základ na cyklistickej časti, kde si vypracoval neuveriteľný štvorminútový náskok a hoci Frodeno s Kienlem cez trať behu doslova leteli, Talian si s prehľadom udržal svoje vedúce postavenie.

Počiatočná fáza pretekov prebiehala bez nejakých väčších prekvapení. Zo studenej, 16-stupňovej vody na čele vychádzal Frederic Balubre s Janom Frodenom. Sebastian Kienle nepatrí medzi najrýchlejších plavcov v triatlonovom poli – stratil približne minútu a pol, čo sa na začiatku cyklistiky vyšplhalo na dve minúty. Za Balubrem a Frodenom sa vydal lačný had prenasledovateľov: Molinari, Nemec Faris Al-Sultan, Švajčiar Manuel Küng (tiež zverenec Luboša Bílka) a Francúz Romain Guillaume. Práve Molinari vzal iniciatívu do vlastných rúk a postupne sa prepracoval až na čelo pretekov. Na najvyššom bode cyklistickej trate sa Kienle nestačil diviť, keď mu jeho tréner Luboš Bílek hlásil viac ako 6-minútovú stratu. Po pretekoch Kienle priznal: „Bol som trochu šokovaný.“

Frodeno si nechcel priznať porážku a na bežeckej časti za Molinarim vyšprintoval v duchu šprintérskych súbojov. V prvom zo štyroch kôl stratil vedúci Talian viac ako minútu, v ďalšom okruhu však Frodeno musel svoje vražedné tempo spomaliť. „Musím sa priznať, že moje nohy dnes neboli úplne vo forme,“ vyjadril sa Nemec po pretekoch. Počas minulého týždňa sa totiž Frodeno zľahka zranil pri nehode. Svoj výkon však neospravedlňoval: „Ten, kto stráca štyri minúty po cyklistike si víťazstvo nezaslúži,“ vyjadril sa Frodeno nadmieru sebakriticky.

Výsledky:

1. Giulio Molinari (ITA) 3:46:33
2. Jan Frodeno (GER) 3:48:09
3. Sebastian Kienle (GER) 3:51:15
4. Romain Guillaume (FRA) 3:53:01
5. Hervé Banti (FRA) 3:54:20
6. Nicolas Fernandez (FRA) 3:55:50
7. Frederic Belaubre (FRA) 3:56:41
8. Faris Al-Sultan (GER) 3:56:46
9. Kevin Rundstadler (FRA) 4:03:34
10. Jeremy Morel (FRA) 4:03:52

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com