Švarc a Kuříkova víťazmi aquatlonu v Českých Budějoviciach

22. 2. České Budějovice – Takmer 200 pretekárov sa postavilo na štart úvodného kola Českého pohára v aquatlone. Prvenstvo si nakoniec odniesol účastník londýnskej olympiády v triatlone – Přemysl Švarc a Petra Kuříková, členka národného tímu do 23 rokov, ktorá tento rok odštartuje svoju cestu smerom ku kvalifikácii na OH v Riu de Janeiro 2016.

Přestože jsem vybíhal 23 sekund za vítězem plavání, věděl jsem, že ho musím dostihnout a to se stalo velmi záhy. Spíš jsem netušil, jak moc se zlepšil můj největší soupeř, kterým byl Martin Debnar. Ale všem jsem odběhl již v prvním kole, a pak už jen takticky jistil výhru,“ hovorí Švarc.

Na druhom mieste dobehol spomínaný Martin Debnar, tretí skončil Jiří Kalus. Medzi ženami si druhé miesto odniesla slovenská reprezentantka Romana Gajdošová, tretia dobehla Barbora Hlaváčová.

„Pro mě to byl první závod po soustředění na Kanárských ostrovech, ale spíš takový ten pro radost. Bohužel jsem si ani moc nezazávodila. Spíš jsem zjistila, jak zrádné mohou být pocity během plavání. Jako jediná jsem plavala s kluky a říkala jsem si, jak to bude fajn, že dosáhnu super času. Plavalo se mi dobře, ale po dohmatu jsem zjistila, jak špatný to je čas,“ dodáva usmiata Kuříková.

Muži: 1. Švarc Přemysl (TTK Slavia VŠ Plzen) 20:02.2, 2. Debnar Martin (EKOL ELITE TT) 20:07.2, 3. Kalus Jiří (EKOL ELITE TT) 20:21.7, 4. Gaisl Luboš (DIANA SPORT) 20:35.0, 5. Powada Jakub (JulboWay) 20:50.8.
Ženy: 1. Kuříková Petra (TJ BIŽU JBC) 23:03.6, 2. Gajdošová Romana (EKOL ELITE TT) 23:22.1, 3. Hlaváčová Barbora (ŠUTRI) 23:48.8, 4. Potůčková Eva (HISPORT Team) 24:48.1, 5. Krejčová Petra (TriSK ČB) 25:03.6.

Kompletné výsledky TU

Svarc

Přemek Švarc si prvenstvo doslova vybehal.

Bedna

Vysmiata trojica najrýchlejších žien – zľava Gajdošová, Kuříková, Hlaváčová.

Source: ČTA

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com