Svetový rekord v „žonglovacom“ triatlone

NNa svete nie je núdza o kuriózne svetové rekordy, pri ktorých sa hádam aj Sir Hugh Eyre Campbell Beaver z oblakov čuduje. Svetový rekord, ktorý vám práve predstavujeme síce nesplnil podmienky Guinnessovej knihy rekordov, to však neznamená, že by nebol hodný zmienky.

21. apríla 2012 sa v Amerike na štart Flora-Bama Mullet Man Triathlon postavil (vtedy) 31-ročný školský poradca Joe Salter, ktorého veľkou záľubou je okrem športu aj žonglovanie. Takže samozrejme, že oproti ďalším pretekárom mal tak „trochu“ handicap. Triatlon totiž absolvoval popri žonglovaní. Alebo žonglovanie absolvoval popri triatlone? Tak či onak, podľa médií a žonglérskej komunity je prvý človek na svete, ktorému sa to podarilo.

Žongloval a nebol posledný

Nebol to síce Ironman, ale odplávať 400 metrov na otvorenej vode, odjazdiť 26 km na bicykli a odbehnúť 6,4 km a popri tom žonglovať nie je žiadna sranda. Hoci s časom 1:57:48 za víťazom zaostal o 40 minút, aj tak nebol posledný. Ani zďaleka. Do cieľa za ním prišlo ešte 70 pretekárov. Pre tých, ktorých obiehal s loptičkami vo vzduchu to muselo byť celkom frustrujúce..

Loptičky mu aj padli

Počas plávania. Je nad slnko jasnejšie, že najťažšou disciplínou bolo práve úvodné plávanie – plávať na chrbte, pohybovať sa len kopaním a popri tom ešte žonglovať. Navyše, ako sami dobre viete, na otvorenej vode je to celé ešte o niečo ťažšie ako v bazéne. Prekvapivo, počas cyklistiky a behu mu už loptičky nepadli. Malý oddych od žonglovania si Joe „užil“ len medzi disciplínami.

Loptičky mi padli trikrát – počas plaveckej časti. Bolo by oveľa horšie, keby sa mi to stalo počas cyklistiky, pretože zastavovať a vracať sa po ne by ma stálo dosť času.

Ale ani cyklistická časť nebola prechádzka ružovou záhradou. Na svojom trekingovom bicykli ukrútil slušnú priemerku 27,3 km/h a keďže jednou rukou žongloval, pri radení občas musel prehadzovať loptičky do druhej ruky.

Od triatlonu k maratónu

Joe má však rád výzvy. A tak si po triatlone povedal, že odbehne maratón. Ako inak – s loptičkami. Aby to však bola ešte o čosi väčšia výzva, rozhodol sa, že bude bežať čelom vzad. A tak sa 3. októbra 2013 postavil na štart Quad Cities Marathon. Vďaka času 5:51 a len dvoma pádmi loptičiek si na konto pripísal ďalší svetový rekord. Mimochodom, vedeli ste, že svetový žonglérsky rekord na 10 km má hodnotu 36:27? Čas  Michala Kaprala z pretekov Longboat Toronto Island Race veľa z nás nezabehne ani ako svoj životný výkon (a bez loptičiek)..

Premýšľate nad tým ako asi taký maratón vyzerá?
Krátku ukážku z Joevho žonglovacieho maratónu bežaného čelom vzad si môžete
pozrieť TU

js_beh_web

 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com