IMG_2167_f

Testovali jsme: Garmin Forerunner 620

o testu FR 620 se nám příliš nechtělo, měli jsme zkušenost s FR 610 a také, jako uživatelé 910 jsme si říkali že to bude dost těžké být objektivní a nezaujatí. A to opravdu není příliš dobrá výchozí pozice pro začátek objektivního testu. Takže jsme s nimi běhali, využívali je na plno, nešetřili je a snažili se na ně dívat jako uživatelé bez předsudků. A jak šel čas, s každým dalším během, s každým dalším dnem jsme víc a víc oceňovali práci kterou u Garminu odvedli a my tak dospěli do bodu kdy jsme si řekli, že Garmin Forerunner 620…

Review Overview

funkčnost
ovladatelnost
design
cena

celkové hodnocení

Summary : Sportestr překonal očekávání. Od modelu 610 nejen že nakročil k odstranění chyb, ale krok i zdárně dokončil a novým 620 přidal i něco na víc. Cena je snad jediným stínem na jinak skvělém modelu.

User Rating: 4.7 ( 2 votes)
Do testu FR 620 se nám příliš nechtělo, měli jsme zkušenost s FR 610 a také, jako uživatelé 910 jsme si říkali že to bude dost těžké být objektivní a nezaujatí. A to opravdu není příliš dobrá výchozí pozice pro začátek objektivního testu.
Takže jsme s nimi běhali, využívali je na plno, nešetřili je a snažili se na ně dívat jako uživatelé bez předsudků. A jak šel čas, s každým dalším během, s každým dalším dnem jsme víc a víc oceňovali práci kterou u Garminu odvedli a my tak dospěli do bodu kdy jsme si řekli, že Garmin Forerunner 620 je sporttester, který si zaslouží nejen naši pozornost.
A tak vám předkládáme naše zkušenosti s vlajkovou lodí mezi běžeckými hodinkami společnosti Garmin, společnosti, která v průběhu pár posledních let posunula nejen fitness technologii na novou úroveň.

U FR 620 je posun znatelný a nepřehlédnutelný. Je to sporttestr zaměřený na běžce, kteří chtějí a potřebují velké množství dat, sledovat je, analyzovat a zlepšit také tímto způsobem svou výkonnost. S FR 620 dostáváte do rukou kus sportovní technologie navržený tak, aby vám poskytl údaje, jejichž získání by dříve vyžadovalo sportovní laboratoř a tým techniků.

IMG_1924_w

Na první pohled..

Pravděpodobně první věcí, která vás zaujme, zvláště pokud už máte s nějakým sporttestrem zkušenosti, je hmotnost. Přestože tak FR 620 na první pohled nevypadá, je neuvěřitelně lehký. (Má jen 43 g.) Druhou věcí, která vás na první pohled zaujme, je řemínek. Na rozdíl od předchozího FR 610 je po celé délce a více perforovaný, měkčí a také různě barevný v závislosti na výběru barevného provedení modelu Forerunner 620. Což může být výhodou především ve stylingu, zvláště pro ženy. Poddajnějším a perforovanějším řemínekem ale výrobce dosáhl také toho, že sporttestr lépe sedí na ruce a zápěstí se méně potí.

Tak jak je u Garminu obvyklé, ostatně nejen u něj, FR 620 je možné zakoupit bez hrudního pásu. Zvláště máte-li již nějaký z jiného modelu Garminu, takové řešení se přímo nabízí a vy by by jste tak mohli ušetřit nějaké peníze. Ve většině případů by to skutečně byl chytrý tah, ale tentokrát ne, protože hrudní pás, který je dodáván s FR 620 je trochu zvláštní.

HPG1

Už na první pohled si všimnete, že monitor srdeční frekvence dodávaný s FR 620 má ikonu běžce na přední straně, takže jej můžete snadno odlišit od jiných měřičů dodávaných Garminem. Ale to, co je nové a skutečně důležité je skryto uvnitř. Garmin totiž kromě měření tepové frekvence do hrudního pásu vmáčkl i akcelerometr.

Akcelerometr se stal základem nové funkcionality, dává běžci k dispozici tři metriky, díky kterým můžete sledovat svou efektivitu běhu, snažit se ji zvýšit a tím zvýšit také svůj výkon.

Tato vymoženost vám umožní sledovat kadenci (kolik kroků uděláte za minutu),

kadence

váš „kontaktní“ čas (jak dlouho v milisekundách se dotýká vaše chodidlo země),

groundcontact

a také vaši vertikální oscilaci (jak vysoko se odrážíte každým krokem).

oscilace

Posuňte svůj běh do dalšího levelu

Kadence okolo 180 kroků za minutu je obecně považována za optimální, takže když si teď svůj rytmus můžete měřit, získáte jasnou představu o tom, jak blízko nebo daleko jste od tohoto ideálu. (A také si uvědomíte, jak obtížné je kadenci zvýšit , ale i to, že to stojí za námahu.)

Mít přehled o vertikální oscilaci (jak vysoko se odrážíte každým krokem) je také užitečné, neboť do vertikálního pohybu vkládáte úsilí, které jste mohli využít k tomu, aby vás pohánělo kupředu, a ne k tomu, aby jste vy „poskakovali“. Podobné je to s časem, který vaše noha tráví na zemi – s každým krokem roste čas, který nevěnujete pohybu kupředu. FR 620 vám dávají nový pohled, dávají vám možnost zlepšit efektivitu a potenciálně vidět výsledky vaší snahy.

Další novinkou, kterou si Forerunner 620 získá běžce, kteří to s běháním myslí opravdu vážně je schopnost měřit VO2 Max. Jednoduše řečeno, váš VO2 Max je číselná reprezentace vaší aerobní zdatnosti, a to navzdory skutečnosti, že FR 620 vaše VO2 max opravdu jen odhaduje, je to další užitečné měření, kterým můžete sledovat váš vývoj výkonnosti v čase.

Forerunner také odhaduje na základě těchto měření vaši potenciální výkonnost. Poskytne vám předpokládané časy na 5k, 10k půlmaraton a maraton, a i když pravděpodobně i vy zjistíte (pokud si FR 620 pořídíte), že tyto odhady jsou poněkud optimistické, je to zajímavé zpestření, hezký marketingový tah a ukázka toho, co už dnes technika dokáže. A dá se to také brát tak, že to jsou vaše mety, ke kterým můžete směřovat.

Staronové nabíjení, nové možnosti stahování dat

Forerunner 620 je dodáván s kompaktní dokovací kolébkou. Kolébka je zmagnetizována, a tak v ní spottester solidně drží, aniž by jej bylo potřeba zvlášť fixovat, a kontakty na hodinkách se spojí bez problémů a s jistotou s těmi na kolébce. Je to elegantní systém, ale stejně jako u jakéhokoli proprietárního řešení, to znamená, že nebudete moci nabíjet hodinky bez kolébky.

Charging-Cable

A tak, zatímco se vám FR 620 nabíjejí přes USB port počítače, můžete současně synchronizovat s počítačem i vaše data. Sporttestr ale nabízí mnohem jednodušší a chytřejší způsoby jak nahrát vaše data například na Garmin Connect on-line portál. Díky integrovanému rozhraní Bluetooth, lze FR 620 spárovat třeba s vaším smartphonem a lehce tak synchronizovat svá data s aplikací Garmin Connect.

Co je ale zajímavou vychytávkou, která rozhodně stojí za zmínku je to, že ani nemusíte párovat FR 620 s telefonem nebo jiným zařízením, aby jste mohli synchronizovat svá data, protože tyto hodinky podporují Wi-Fi připojení na internet. Jakmile zadáte údaje o své síti Wi-Fi pomocí aplikace Garmin Express v počítači a synchronizujete FR 620 pomocí kabelu USB, můžete provádět jakékoliv budoucí synchronizace jenom stisknutím tlačítka. Vpravo dole na Forerunner 620 je tlačítko označené jako Connect. Stisknutím tohoto tlačítka se zahájí Wi-Fi synchronizace, pokud jste v dosahu Wi-Fi sítě.

Ovládejte dotykem

Forerunner 620 je velmi snadné používat i nastavit, a to především díky jeho barevnému dotykovému displeji. Je pravda, že pro ty z vás, kteří jsou zvyklí na citlivost ovládání třeba iPhonu přijde rozčarování, ale ujišťujeme, že se jedná jen o zvyk a pocit nefunkčnosti je jen zdánlivý. S delším užíváním se sžijete, a hlavně, pochopíte že vše je tak jak má být a že dotykový display à la iPhone by vás pravděpodobně nepotěšil. Pohyb v menu a procházení tréninky je jednodušší, když si můžete jen klepnout a přetáhnout potřebnou nabídku. Osobně jsem cítil jako nevýhodu menší display, není zas až tak velký jak bych si představoval, ale na omluvu by se hodilo připsat, že tak velký nemá žádný výrobce.

620-display

To ale neznamená, že displej je malý, a Garmin také uživatelům umožňuje upravit displej podle svých potřeb. Můžete mít čtyři aktivní info obrazovky a můžete mezi nimi jednoduše přepínat. Můžete také přizpůsobit každý jednotlivý zobrazovaný údaj na obrazovce. Můžete konfigurovat jednotlivé obrazovky s čtyřmi oblastmi informací – a i v případě, že využíváte všechny čtyři, každé pole je stále dost velké na to, aby jste přečetli údaje hned na první pohled. A samozřejmě, připomínáme jen na okraj, můžete si zvolit i jazyk v jakém s vámi bude FR 620 komunikovat. Čeština ani slovenština mezi nimi nechybí.

Co se týká výdrže baterie, Garmin tvrdí, že dosáhnete 10 hodin činnosti pokud je plně nabitá. Podle našich zkušeností je to tvrzení trochu optimistické a radíme příliš se na něj nespoléhat. Pokud používáte měřič tepové frekvence, hodinky máte spárované s telefonem, a zapnuli jste si LiveTrack, bude výdrž baterie dostávat hodně na frak. Proto raději podle plánované aktivity zvažte co všechno zapnete, případně se zamyslete nad možnosti dobíjení. Při ultramaratonech to bude nezbytnost, my to řešíme výměnou nabitých za nenabité a sami jsme zvědaví, kdo z výrobců přijde jako první na trh s řešením vhodným právě pro ultramaratonce.

Jinak FR 620 v režimu nízké spotřeby (hodinky) vydrží až šest týdnů.

IMG_2035_w

Závěrem..

Na závěr musíme říct, že nás sporttester Garmin Forerunner 620 překvapil, možná by se slušilo dodat, že příjemně. Předně je třeba říct, že není vůbec levný, za své peníze ale dostáváte opravdu hodně. FR 620 je velmi schopný sporttestr s více funkcemi, než většina běžců vůbec kdy dokáže využít. Pokud ale opravdu chcete svůj trénink povznést na vyšší úroveň, množství jedinečných údajů které FR 620 nabízí bude pro vás neocenitelné.

FR 620 je podstatně levnější bez přiloženého měřiče tepové frekvence, ale tento nový kousek od Garminu nabízí hodně dobré věci, takže by byla hloupost chtít být bez něj (zvláště uvážíte-li, že bez něj se pro vás většina nových funkcí stane nedostupnými). Poslední aktualizace firmware s novým režimem cyklistika přidává ještě další funkce, a tak pokud jste horlivý cyklista a běžec, FR 620 pro sebe získává ještě silnější argumenty.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com