RV

Triatlonový festival za hranicou všednosti

Thajsko a jeho azúrové pláže znova privítali triatlonistov z celého sveta na festivale plnom športu a slnka. Podobný únik z našej európskej jeseňo-zimy si nemôže dovoliť len tak hocikto, tak sa nechajte unášať aspoň nasledujúcimi krátkymi riadkami za hranice všedných zamračených dní.

12 dní v inom svete

Od štvrtka, 21. novembra do pondelka, 2. decembra, žije Laguna Phuket triatlonom. Počas tohto obdobia sú na programe dvoje pretekov – vždy v nedeľu. Počas prvej nedele sa uskutočňuje tradičný Laguna Phuket Triatlon na objemoch 1,8 km plávanie, 55 km cyklistika a 12 km beh a počas druhej nedele si pretekári užijú už skutočný stredný triatlon s 1,9 km plávania, 90 km cyklistiky a 21 km behu, ktorý je zaradený do série Challenge.

20. ročník Laguna Phuket Triatlon

Práve včera, 24. 11. 2013 sa uskutočnil už 20. ročník vyššie spomínaných pretekov na netradičných objemoch. Preteky sú veľmi obľúbené medzi špičkovými triatlonistami a výsledkové listiny sú plné zvučných mien nášho športu. Napríklad v roku 2009 triumfoval olympíjsky víťaz z Pekingu, Nemec Jan Frodeno, dvakrát si prvé miesto odniesol ikonický Austrálčan Craig Alexander, medzi ženami zas udrie do očí triumf 8-násobnej víťazky Ironman Hawaii, Pauly Newby-Fraser z roku 1996.

 

RV_wKráľovna Radka Vodičková

Česká triatlonistka Radka Vodičková patrí medzi najúspešnejších pretekárov, ktorí sa tohto triatlonu kedy zúčastnili. Na svojom konte má 3 víťazstva (2009, 2011, 2012), čo sa zatiaľ podarilo len dvom ďalším pretekárom (Jackie Gallagher, Massimo Gigana). Včera sa mohla zapísať do histórie pretekov ako prvá štvornásobná víťazka, ale bola „až“ druhá. Čiastočný český zápis vo výsledkových listinách je ešte jeden – v roku 2009 finišovala na 4. mieste Tereza Macel (čiastočný preto, lebo štartovala za Kanadu).

Preteky Laguna Phuket Triathlon sú pre mňa Vianoce. (Radka Vodičková)

Source: www.challengelagunaphuket.com

 

 

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com