V Brazílii takmer kuriózne prišiel o titul, v Austrálii valcoval

Určite ste už videli „vtipné“ fotky a videá cyklistov, ktorí sa predčasne tešili z triumfu. S rukami nad hlavou vo víťaznom geste si na cieľovej čiare zrazu všimli chrbát/koleso súpera, ktorý bojoval až do konca. V cyklistike to nie je až taký ojedinelý zjav – predsalen cieľový špurt je hrrrr fofr. Keď si kliknete na video nad článkom, uvidíte, že aj v triatlone sa niečo podobné môže stať. A to dokonca na vzdialenosti polovičného Ironmana.

Francúzsky triatlonista Jérémy Jurkiewicz to po augustových pretekoch Ironman 70.3 Brasil nemal ľahké. Publicitu si vyslúžil ani nie tak víťazstvom ako skôr tým, že v cieľovej rovinke o titul takmer prišiel. Brazílčan Igor Amorelli sa do cieľa hnal gazelími skokmi a Jérémy sa so smrťou v očiach vrhol po svojom (už oslávenom) víťazstve. Video obletelo (nielen) triatlonový svet a na Jérémyho hlavu sa zniesli tony uštipačných, posmešných a urážlivých komentárov.

Tento víkend sa v Austrálii uskutočnil posledný Ironman roku 2013 a predštartovné prognózy s Jérémym veľmi nepočítali. Najviac pozornosti priťahoval Nemec Andreas Raelert, Austrálčan Luke Bell a samozrejme minuloročný víťaz – Dán Jimmy Johnsen. Na 70. kilometri cyklistiky však z pretekov odstupuje Raelert, o 20 kilometrov neskôr aj Bell. Johnsen pár dní pred štartom upozorňoval, že David Dellow by mohol byť čiernym koňom pretekov – drží sa v ústraní, ale je vo vynikajúcej forme. Johnsen sa vtedy vyjadril, že by to mohol byť práve Dellow, ktorý ho potrápi pri obhajobe víťazstva.

V jednom mal Johnsen pravdu – Dellow je naozaj vo výbornej forme. Do cieľa dobehol nakoniec tretí. Pre Johnsena však konkurenciou nebol – dánsky triatlonista bohužiaľ nemal svoj deň a do cieľa prišiel až na celkovom 15. mieste. To Jérémy Jurkiewicz naozaj neponechal nič náhode. Z vody šiel druhý (sekundu za Lukom Bellom), z cyklistiky sa vrátil už na prvej pozícii a s najlepším maratónom dňa za 2:48:18 si dobehol po presvedčivé víťazstvo. Druhý Markus Thomschke (Nemecko) zaostal takmer 8 minút. Takže Jérémy mal viac než dosť času na vychutnanie si cieľovej rovinky..

jj

Jérémy Jurkiewicz beží najrýchlejší maratón dňa.

Najrýchlejší muži:

1 Jeremy Jurkiewicz           (FRA)                  8:08.15

2. Markus Thomschke        (GER)                  8:16.00

3. David Dellow                 (AUS)                  8:19.09

4. Todd Israel                   (AUS)                  8:22.38

5. Matty White                   (AUS)                  8:25.28

Najrýchlejšie ženy:

1. Elizabeth Lyles               (USA)                  8:59.43

2. Mareen Hufe                 (GER)                  9:07.59

3. Lisa Marangon               (AUS)                  9:19.28

4. Michelle Bremer            (NZL)                   9:25.57

5. Melanie Burke               (NZL)                   9:27.07

Pretekári sa veľmi nevyspali - štartovalo sa v nekresťanskom čase 5:30 ráno.

Pretekári sa veľmi nevyspali – štartovalo sa v nekresťanskom čase 5:30 ráno.

Photo Credit: Delly Carr (ironman.com)

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com