IMG_7112

Zimné predvianočné sústredenie Osrblie

NNajčastejšie predvianočné aktivity bývajú vypekanie, upratovanie a naháňanie darčekov. My sme si však povedali, že tomuto stresu je lepšie sa vyhnúť, a tak sme sa vybrali na mini-suústredenie v netradičnom termíne 20.-24.12. Cieľom našej výpravy bola stredoslovenská dedinka Osrblie, ktorá nás privítala slnečnými lúčami a mrazivými teplotami. Keď sa povie Osrblie, nie je potrebné vysvetľovať, aký šport bol našou každodennou náplňou. Popri bežkách sme si však aj párkrát vybehli do okolitých kopcov – niektorí len na výklus, niektorým nestačil ani polmaratón.

Národné biatlonové centrum je ideálne miesto na skate pre všetky výkonnostné kategórie. Role inštruktora sa ujal Radko, X3mák, pre ktorého vrcholom sezóny nebývajú triatlony, ale práve zimné lyžiarske podujatia, hlavne maratóny zo série Euroloppet.

IMG_7219

Radko má rád výzvy a my sa už teraz tešíme na ďalšie jeho „bežkárske výlety“.

Osrblie je vynikajúcim miestom (aj) na bežkárske začiatky – prítomnosť slovenskej biatlonovej špičky je inšpirujúca a človek má možnosť pozorovať tých najlepších a prirodzene sa od nich čo-to naučiť. Samotná rázovitá dedinka má svoje čaro, ktoré umocňovalo naše skvelé ubytovanie v tradičnej historickej chalúpke s istými modernými prvkami. Bez internetu sme si výborne oddýchli a zaspomínali na mladosť kolektív utužujúcimi hrami. Posledný tréning v utorok ráno bol tým najlepším štartom do sviatočného vianočného dňa. Bežkárska časť teamu si dopriala len necelé dva dni oddychu a od včera je naspäť v Osrblí, aby si túto zimnú sezónu na lyžiach čo najviac užili.

Peťka sa po niekoľkoročnej pauze vrátila na bežky a vrcholom sezóny by mala byť Biela stopa.

Peťka sa po niekoľkoročnej pauze vrátila na bežky a vrcholom sezóny by mala byť Biela stopa.

Mini-fotogaléria:

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com